Tegoroczna konferencja firmy Apple przyniosła nam kolejne nowości. W centrum uwagi znalazły się oczywiście kolejne modele telefonów. Tym razem są to 3 nowe iPhone’y – iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max. Odbyła się ona w głównej siedzibie firmy – Steve Jobs Theater. Czym zaskoczą nam nowe smartfony i co będzie do naszej dyspozycji?

iPhone 11 na konferencji Apple

W iPhonie 11 otrzymamy wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala, a także aparat znajdujący się z tyłu urządzenia. Tym razem będzie miał on dwa obiektywy – obydwa o matrycy 12 Mpix z tą jednak różnicą, że jeden z nich będzie szerokokątny, a drugi ultraszerokokątny. Posiadają podwójny zoom optyczny, a co więcej mamy możliwość płynnego przełączania pomiędzy jednym, a drugim w aplikacji. Otrzymamy również przedni aparat do selfie także o matrycy 12 Mpix.

Ciekawą opcją jest automatyczne uruchamianie się trybu nocnego w momencie, gdy wykryta zostanie zbyt mała ilość światła. Aparat ma funkcję automatycznej korekty zdjęć, dzięki czemu możemy przywrócić np. uciętą osobę na zdjęciu.

Mamy możliwość nagrywania filmów w 4K nawet do 60 klatek na sekundę. Ponadto znajdziemy tam funkcję Quick Take, która umożliwia nam zrobienie krótkiego filmiku zamiast zdjęcia. Producent twierdzi, że procesor, który zaprezentowano, czyli A13 Bionic jest najszybszym procesorem w telefonie. Ma on być lepszy niż te, które zastosowano w takich modelach jak Samsung Galaxy S10+ czy Huawei P30 Pro.

Porównując baterię zastosowaną w iPhone 11 i w iPhone XR, ta w najnowszym modelu pozwoli nam na dłuższą pracę nawet o godzinę. Od teraz wszystkie trzy modele mają być bardziej odporne na upadki z większych wysokości oraz mieć znacznie wyższą wodoodporność, dzięki czemu będziemy mogli trzymać pod wodą telefon przez 2 godziny na głębokości do 2 metrów. Producent model ten udostępni nam w 6 kolorach, a zapłacimy za niego minimum 3599 zł.

iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max

Można uznać ten telefon za wersję podstawową, ale producent zaprezentował również dwie inne, mocniejsze wersje. Konkretnie chodzi o iPhone 11 Pro, który będzie miał przekątną 5,8 cala oraz iPhone 11 Pro Max z 6,5 calowym ekranem. Obydwa zostały wykonane w technologii OLED oraz cechuje je wysoka jasność i ilość nitów na poziomie 1200 nitów. Procesor na jaki zdecydowano się w tych modelach jest taki sam jak w przypadku iPhone’a 11.

W wersji Pro możemy pracować na baterii nawet o 4 godziny dłużej niż w przypadku iPhone’a XR, z kolei w przypadku wersji Pro Max czas pracy wydłuży się nawet do 5 godzin. Ponadto otrzymamy od producenta 18-watowe szybkie ładowarki. Skupmy się teraz na modelu iPhone 11 Pro. Mamy tutaj do dyspozycji trzy obiektywy o matrycach 12 Mpix każdy.

Dzięki teleobiektywowi możemy użyć 2-krotnego zoomu, a za sprawą soczewki ultraszerokokątnej mamy możliwość poszerzenia pola widzenia do 120 stopni. Zastosowano tutaj system Deep Fusion, który tryb maszynowy, który robi 9 zdjęć jeszcze przed tym zanim naciśniemy przycisk, a następnie łączy je w jedno ujęcie. Za wersję Pro zapłacimy od 5199 zł, natomiast za wersję Pro Max 5699 zł. Zamówienia na telefony będziemy mogli składać od 13 września, a ich realizacja rozpocznie się 20 września.

Usługi telewizyjne oraz Apple Watch i iPad

Oprócz samych telefonów na konferencji zostały zaprezentowane również usługi Apple Arcade i Apple TV +. Pierwsza z nich to abonament do gier, a druga wideo na żądanie.

Odpowiednio zadebiutują one 19 września oraz 1 listopada, a ich koszt ma wynosić 24,99 zł. Podczas konferencji zaprezentowano również Apple Watch i oraz nowego iPad. Jest to już piąty model inteligentnego zegarka, który ma posiadać niezwykle nowoczesne funkcje takie jak np. kompas.

Jego cena to 399 dolarów, jeśli chodzi o wersję z GPS, z kolei za wersję z łącznością telefoniczną 499 dolarów. Debiut zegarka ma nastąpić w dniu 20 września.

Nowy iPad z kolei posiada ekran o przekątnej 10,2 cala oraz umożliwi nam do 10 godzin pracy na jednym ładowaniu. Zapłacimy za niego minimum 1699 zł. Jak widać w tym roku firma z jabłkiem pokazała nam wiele nowoczesnego sprzętu i na pewno każdy z nich będzie najwyższej jakości, a wszystkie najnowsze produkty będą cieszyć się sporym zainteresowaniem. Zastosowano w nich wiele innowacyjnych technologii.