Xiaomi Mi A3 – teraz w niższej cenie

Telefon Xiaomi Mi A3 pojawił się w Polsce pod koniec lipca. Kupić możemy go od dnia 8 sierpnia. Od tamtej pory minęły prawie 2 miesiące. Teraz model ten przeceniony jest o 200 zł zarówno w jednej, jak i drugiej wersji oferowanej w naszym kraju. Ceny za tego smartfona kształtują się w następujący sposób.

Xiaomi Mi A3 – teraz niższa cena

Za wersję z 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej zapłacimy 899 zł. Z kolei za wariant z tą samą ilością pamięci RAM, ale z większą ilością pamięci wbudowanej – 128 GB będziemy musieli zapłacić 999 zł. Jak już wcześniej wspominałem, jest to obniżka o 200 zł względem ceny regularnej.

Warto dodać, że jest to oficjalna dystrybucja. Xiaomi Mi A3 to telefon raczej ze średniej półki, jednak jego parametry techniczne są na tyle dobre, aby bez żadnego problemu użytkować tego smartfona na co dzień. Jeśli już mowa o jego możliwościach to sprawdźmy co w tym modelu od marki Xiaomi, będzie do naszej dyspozycji.

Xiaomi Mi A3 – specyfikacja

Po pierwsze jest to ekran wykonany w technologii AMOLED o przekątnej 6,088 cala. Jak przystało na dzisiejsze telefony, na górze ekranu otrzymujemy wcięcie w kształcie kropli wody, gdzie jednocześnie zlokalizowana jest przednia kamerka do selfie. Będą przy ekranie warto również wspomnieć o tym, że to właśnie w nim znajduje się czytnik linii papilarnych. Główne centrum dowodzenia to procesor Snapdragon 665 wsparty jak już wcześniej pisałem 4 GB pamięci RAM oraz w zależności od wersji 64 lub 128 GB pamięci na dane użytkownika.

Ponadto do naszej dyspozycji będzie potrójny aparat główny o matrycach odpowiednio 48, 8 oraz 2 Mpix. Przednia kamerka do selfie z kolei ma matrycę 32 Mpix. Bateria na jaką tutaj zdecydował się producent, ma pojemność 4030 mAh i wspiera szybkie ładowanie 18W.

Xiaomi Mi A3 z mini-jackiem

Co ważne znajduje się w tym modelu klasyczne wejście słuchawkowe mini-jack 3,5 mm. W razie, gdyby zabrakło nam pamięci wewnętrznej możemy skorzystać z czytnika kart pamięci micro SD. Dokładne wymiary telefonu to 153,58 x 71,85 x 8,45 mm, a jego waga 173,8 g. Trzeba przyznać, że pomimo telefonu ze średniej półki parametry pozwolą nam na płynną i szybką pracę.