Vivo Nex 3 5G – Premiera, cena i specyfikacja

W przyszłym tygodniu na rynku zadebiutować ma Vivo Nex 3. Już teraz wiemy wiele o jego wyglądzie i specyfikacji. W sieci możemy przeczytać o tym bardzo wiele newsów, a prezentuje się ona w następujący sposób.

Vivo Nex 3 – dane techniczne

W smartfonie Vivo Nex 3 będziemy mieć do dyspozycji ekran o przekątnej 6,89 cala. Ekran Vivo Nex 3 został wykonany w technologii AMOLED, a jego rozdzielczość to FULL HD. Co ciekawe sam ekran Vivo ma zakrywać aż 99,6% przedniej części telefonu przez co całość prezentuje się niezwykle zjawiskowo.

Głównym centrum dowodzenia Nex 3 ma być 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 855+ wsparty 8 GB pamięci RAM.

Producent na nasze dane postanowił przeznaczyć 256 GB, a jeśli dla kogoś będzie to za mało to nie mamy zbyt dobrych wiadomości, ponieważ urządzenie nie zostało wyposażone w czytnik kart pamięci.

W smartfonie Vivo Nex 3 otrzymujemy potrójny aparat fotograficzny o matrycach 64, 13 i 13 Mpix wraz z diodą LED. Nie zapomniano tutaj również o kamerce do selfie, której matryca to 16 Mpix.

Vivo Nex 3 – bateria

W telefonie tym zastosowano baterię o pojemności 4500 mAh wraz z ładowarką o mocy 44 W. Producent pomyślał również o czymś co wydaje się być już pewnego rodzaju standardem, jeśli chodzi o dzisiejsze telefony czyli czytniku linii papilarnych.

Za sprawą wykorzystania Dual SIM możemy korzystać z dwóch kart SIM jednocześnie. System operacyjny, na którym pracuje całe urządzenie to Android 9 Pie wraz z nakładką producenta.

Dokładne wymiary urządzenia wynoszą 167,44 × 76,18 × 9,4 mm, z kolei jego waga to 218,5 g.

Vivo Nex 3 cena

Według zapowiedzi w dniu premiery za ten telefon będziemy musieli zapłacić ok. 3500 zł. Jak widać mimo mniej popularnej marki jest to także telefon, który może spełnić oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających użytkowników.