Gdy chcemy kupić dla siebie telefon naszą uwagę przyciąga nie tylko wygląd zewnętrzny i stylistyka danego modelu, ale także zastosowane w nich funkcje. Dla części z nas, najważniejszy będzie nowoczesny aparat czy możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych i moduł LTE. Coraz częściej jednak naszą uwagę zwraca pojemność akumulatora. Niestety, współczesne telefony charakteryzują się tym, że trzeba je często ładować, co dla wielu przeciwników smartfonów jest ich największą wadą. W tym porównaniu skupimy się na tym, jaki smartfon z wytrzymałą i pojemną baterią wybrać.

Lenovo P2 – bateria 5100 mAh

Ten smartfon to idealna propozycja dla wszystkich, którzy szukają telefonu z dużą pojemnością akumulatora. Na ponadprzeciętną długość pracy na jednym ładowaniu w tym modelu składają się jeszcze takie czynniki jak procesor Qualcomm Snapdragon 625, który wyróżnia się energooszczędnością oraz ekran wykonany w technologii Super AMOLED, który wymaga mniejszego nakładu energii niż standardowy panel LCD.

W cyklu mieszanym można ładować ten telefon raz na cztery dni. Oprócz wytrzymałej baterii model ten wyróżnia się także możliwością szybkiego ładowania. Ogromnym atutem Lenovo P2 jest także ilość pamięci operacyjnej RAM, która wynosi aż 4 GB. Oprócz tego można w nim znaleźć czytnik linii papilarnych zlokalizowany pod ekranem.

Philips V787 – bateria 5000 mAh

Drugie miejsce w naszym porównaniu zajmuje smartfon Philips V787. Zastosowano w nim akumulator o pojemności 5000 mAh. Telefon ten wyróżnia się także rozbudowaną nakładką systemową, która sprawia, że korzystanie z niego jest przyjemne. Dodatkowo na pokładzie tego modelu można znaleźć 2 GB pamięci RAM. Warto także zwrócić uwagę na 5-cio calowy ekran, który w naturalny i przejrzysty sposób oddaje wszystkie kolory. Telefon ten idealnie sprawdzi się wśród tych użytkowników, którzy oczekują od swojego modelu długiej pracy na jednym cyklu ładowania. Telefon ten można ładować nawet raz na cztery dni.

Xiaomi Redmi 4X – bateria 4100 mAh

To kolejny smartfon, który zasługuje na wyróżnienie w naszym rankingu . W tym modelu do naszej dyspozycji jest nie tylko świetnie i ciekawie rozbudowana nakładka systemowa, ale także akumulator o pojemności równej 4100 mAh. Zastosowano w nim również energooszczędny procesor Snapdragon. To wszystko przekłada się na swobodną pracę przez 2-3 dni. Model ten posiada 13 MPX aparat i ekran o przekątnej równej 5 cali. Pamięć tego modelu można dodatkowo rozbudować.

Huawei Mate 9- bateria 4000 mAh

Huawei Mate 9 charakteryzuje się akumulatorem o pojemności 4000 mAh. Telefon ten wyróżnia się także dobrymi podzespołami. Uwagę przyciąga także solidne wykonanie i duży naturalnie odwzorowujący barwy ciepłe i zimne ekran o rozdzielczości 5,9. W modelu tym można znaleźć opcję dual SIM. Wytrzymały akumulator pozwala na 2 dni intensywnego użytkowania.

Podsumowanie

Podczas wyboru telefonu w wytrzymałą i pojemną baterią powinniśmy kierować się nie tylko pojemnością zastosowanego akumulatora, ale także powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na podzespoły takie jak procesor czy ilość dostępnej pamięci operacyjnej RAM. Warto pamiętać, że na długość cyklu na jednym ładowaniu mają wpływ także aplikacje, które działając w tle mogą pochłaniać dużo energii. Warto zatem regularnie czyścić telefon ze zbędnych plików i danych.