Jak już powszechnie wiadomo, rejestracja karta SIM (dopisanie wybranego numeru do konkretnej osoby) jest obowiązkiem, wynikającym z ustawy. Żaden starter kupiony w sklepie, bezpośrednio w salonie czy przez internet nie będzie działał, jeśli użytkownik nie zarejestruje go we właściwy sposób. Dla jednych jest to doskonałe rozwiązanie, zapewniające poczucie bezpieczeństwa, inni uważają je za stratę czasu. Bez względu na pogląd, wszystkie numery kupowane w systemie prepaidowym muszą od niedawna posiadać stałego właściciela.

Każda sieć oferuje różnorodne formy rejestracji, dopasowane do możliwości i wygody klientów korzystających z ofert na kartę. Nie wszyscy jednak wiedzą, w jaki sposób zgłosić posiadany numer. Po pierwszej części krótkiego poradnika o tym, jak zarejestrować numer w Play Orange i Plusie, dziś kolejna porcja przydatnych informacji, dzięki którym ten „przykry” obowiązek będzie można wypełnić w najkorzystniejszej dla siebie formie.

Rejestracja karty SIM w T-mobile

Jak w wielu przypadkach, pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy posiadana karta SIM nie została już zarejestrowana. Gdy mowa o sieci T-mobile, najprościej dokonać tego wpisując na swoim telefonie specjalny kod: *100#. Kolejne kroki są już jedynie wyborem użytkownika oraz opcją, która jest dla niego najbardziej wygodna.

Rejestracja numeru w salonie T-mobile

Podstawą jest oczywiście wizyta w salonie, wraz ze swoim dokumentem potwierdzającym tożsamość. Forma ta jest również najbezpieczniejsza, chociażby ze względu na obecność pracownika, który na każdym etapie wspiera swoją wiedzą i niezbędnymi informacjami. Na miejscu, pracownik wprowadza w system właściwy numer karty Sim oraz PUK i po kilku chwilach użytkownik może cieszyć się nowym numerem.

Rejestracja numeru T-mobile poprzez Bankowość mobilną Millenium

To jednak niejedyna możliwość wygodnej (choć nie tak szybkiej rejestracji).

T-mobile pozwala bowiem na przypisanie numeru właścicielowi także w wygodny, internetowy sposób, poprzez skorzystanie z konta bankowego w Banku Millenium. Po zalogowaniu się do systemu transakcyjnego użytkownik musi jedynie odnaleźć zakładkę „Bankowość mobilna”, a następnie wejść w przycisk „Zarejestruj swoją kartę SIM”.

Minimum formalności sprawia, iż opcja ta jest często wybierana przez nowych Klientów. Należy jednak pamiętać, iż to bank przesyła dane do operatora, co może nieco potrwać – nawet do 24 godzin.

Innym, równie wygodnym pomysłem jest skorzystanie z obecności bliskiej osoby posiadającej już jakąkolwiek (a więc abonament, kartę bądź MIXA) usługę w sieci T-mobile. Wówczas, poprzez jedną rozmowę telefoniczną, użytkownik może niejako dopisać swój numer do usług właściciela. Wystarczy tylko wykonać połączenie na numer 606 606 606 i dostosować się do poleceń rozmówcy.

Rejestracja numeru T-mobile w punktach sprzedaży

Ponadto, rejestracja karty Sim w T-mobile może mieć miejsce w różnorodnie rozlokowanych punktach sprzedaży. Zalicza się do nich salony prasowe Inmedio, Relay czy 1 minute, całą sieć sklepów Auchan, wszystkie placówki Poczty Polskiej, czy też komisy sieci GSM Teletorium.

Zmotoryzowani, mogą uaktywnić swoją kartę również na stacjach benzynowych STATOIL, BP czy SHELL bądź też we wszystkich sklepach sieci Żabka i FreshMarket. Nie są to jednak jedyne miejsca, bo T-mobile podpisało również umowę z kioskami RUCH-u i salonikami prasowymi Kolporter.

Wszelkie niezbędne informacje, jak i formularze można znaleźć na stronie operatora, pod tym linkiem: http://www.t-mobile.pl/pl/zarejestruj.

Rejestracja numeru w T-mobile

Rejestracja karty w Virgin Mobile

Nie jest zaskoczeniem fakt, że także rejestracja w Virgin Mobile może odbywać się na kilka różnych sposobów. Operatorzy zachęcają bowiem w ten sposób potencjalnych klientów do przejścia „pod swoje skrzydła”.

Jak zarejestrować kartę Virgin Mobile online?

Najprostszą i chyba najwygodniejszą formą jest rejestracja numeru online — bez konieczności wychodzenia z domu. Aby jednak tego dokonać, należy przygotować wcześniej nową kartę SIM oraz jej kod PUK (obecny na plastikowej ramce, z której wyłamuje się kartę). Następnie, wystarczy wejść na stronę: https://virginmobile.pl/rejestracja-numerow i uzupełnić wszystkie, szczegółowo opisane pola z danymi nowego użytkownika.

Gdzie zarejestrować kartę Virgin Mobile bez internetu?

Innymi metodami, pozwalającymi na przypisanie numeru do konkretnego użytkownika jest wybranie się do jednego z punktów sprzedaży, gdzie na miejscu, pracownik danej sieci pomoże zarejestrować kartę SIM i prześle niezbędne informacje do Virgin Mobile.

Gdzie zarejestrować numer Virgin MobileMapka miejsc, w których można tego dokonać, znajduje się na stronie wspomnianego operatora, pod tym adresem: https://virginmobile.pl/gdzienas-znajdziesz#gdzie-zarejestrowac. Wśród znanych marek, o których wspomniano wcześniej , odnaleźć można sieć sklepów Żabka i Freshmarket, saloniki prasowe Kolporter, Inmedio i Ruch oraz 1 minute, popularne stacje benzynowe jak Statoil, BP, Lotos czy Shell bądź też niezależne punkty GSM, Discover, Hubiz czy Hello.

Osoby z mniejszych miejscowości mają szansę rejestracji karty SIM także w każdej placówce Poczty Polskiej. z kolei ludzie, z jakichś powodów uziemieni we własnych domach mają opcję skorzystania z przypisania numeru poprzez listonosza, wystarczy tylko taką chęć zgłosić osobie roznoszącej listy.

Rejestracja numeru Virgin Mobile poprzez system bankowy

Virgin mobile można też zarejestrować internetowo, poprzez system transakcyjny dwóch banków. Mowa tu o Millenium Bank oraz PBS bank. Przypisanie numeru następuje poprzez zakładkę Bankowości mobilnej i trwa zaledwie chwilę, ponieważ większość danych (jak np. PESEL czy nr dowodu) bank ma już zapisane w systemie.

Rozwiązanie tego rodzaju jest wygodne i szybkie – to bank użytkownika przesyła niezbędny formularz bezpośrednio do operatora. Warto również pamiętać, iż aktywacja karty (a więc możliwość wykonywania i odbierania połączeń czy smsów) ma miejsce dopiero po zakończeniu rejestracji, o czym nowy klient zostaje powiadomiony smsem.

Poniżej kilka istotnych informacji, dotyczących rejestracji i zasad w Virgin Mobile:

  • Operator pozwala na sprawdzenie, czy dana karta jest już przypisana konkretnemu użytkownikowi. W tym celu należy zarejestrować się na stronie www.virginmobile.pl w sekcji Zarządzanie kontem, w zakładce Rejestracja Numerów.
  • Na jednego użytkownika można zarejestrować do 20 kart SIM. Oczywiście nie jest to wymóg, a raczej proceder rzadko stosowany, niemniej jednak taka opcja istnieje.
  • Ponadto, Virgin mobile pozwala na rejestracje SIM online (internetowo wypełnia się właściwy wniosek tutaj: https://virginmobile.pl/rejestracjanumerow , a następnie dokańcza proces bezpośrednio w jednej z dostępnych placówek), także w postaci konta firmowego. w tym celu do niezbędnych dokumentów należy dołączyć nr NIP, REGON, nazwę firmy oraz wpis do Ewidencji Działalności Gospodarczej bądź KRS.

Rejestracja karty SIM w nju mobile

Nju mobile nie odbiega od innych operatorów sieci komórkowych, dlatego wszyscy zainteresowani rejestracją karty SIM mogą swobodnie dokonać tego na kilka, wygodnych sposobów. Najłatwiej jednak zacząć od sprawdzenia, czy dany numer nie został jeszcze zarejestrowany na kogoś. w tym celu wystarczy tylko wysłać bezpłatnego smsa o treści NUMER na 80190.

Rejestracja numeru nju mobile sms-em

Sam proces rejestracji można „załatwić” smsowo, co wydaje się rozwiązaniem korzystnym i komfortowym. Jeśli dana osoba posiada już usługę w nju mobile (niezależnie czy jest ona prepaidem, czy abonamentem T-Mobile) może dodać numer, poprzez wysłanie smsa z obecnego telefonu na 80280, podając w treści nowy numer. Po kilku minutach następuje odpowiedź zwrotna wymagająca potwierdzenia, w postaci kolejnej, bezpłatnej wiadomości o treści TAK.

Inną opcją jest wysłanie wiadomości z jeszcze niezarejestrowanej karty, podając swój aktualny (wcześniej używany i wciąż aktywny) numer. Ta opcja również wymaga zgody, wysyłanej poprzez krótkiego smsa.

Rejestracja nju mobile w bankowości online

Kolejną propozycją (mającą miejsce także u innych operatorów) jest przypisanie nowej karty SIM przez serwis transakcyjny takich banków jak Millenium Bank, ING bank Śląski czy też PBS bank. Opisywanie konkretnych kroków niczym nie różni się od rejestracji w T-mobile czy Virgin, dlatego też warto cofnąć się do wyżej zamieszczonych informacji.

Rejestracja karty nju mobile w punktach handlowych i u listonosza

Rejestracja w konkretnych punktach i sieciach handlowych jest wygodna, jednak trwa nieco dłużej. W celu przyśpieszenia całego procesu użytkownik powinien wysłać smsa na numer 80170, wpisując swoje imię, nazwisko i PESEL. Po otrzymaniu wiadomości zwrotnej z odpowiednim kodem może już swobodnie wybrać się do konkretnego punktu (wraz z dowodem tożsamości, kartą SIM i wspomnianym powyżej otrzymanym smsem!), gdzie pracownik zweryfikuje dane oraz prześle odpowiedni formularz sieci nju mobile.

Rejestracja nju mbile u listonoszaPodobne rozwiązanie może mieć miejsce w przypadku rejestracji karty u listonosza, co jest dostępne na terenie całego kraju. Należy jednak poprzedzić je wysłaniem wiadomości o treści NUMER na 80190, co zdecydowanie przyśpieszy całą aktywację.

 

W przypadku nju mobile, podobnie jak u innych operatorów, rejestracja numeru na kartę może potrwać nawet do 24 godzin. Jej zakończenie wiąże się z otrzymaniem właściwej informacji zwrotnej, bezpośrednio od operatora.

Możliwości jest wiele, a każda sieć maksymalnie ułatwia cały proces, by tym samym zachęcić potencjalnych odbiorców do wyboru usług. Niestety, sama rejestracja nie jest sprawą kluczową, bądź dla każdego klienta, zdecydowanie ważniejsze są korzyści, które może otrzymać po dołączeniu do wybranej sieci.