Tidal w PlayTIDAL jest obecnie jedną, z najbardziej popularnych platform muzycznorozrywkowych, dostępną w 52 krajach całego świata. To ogromna biblioteka utworów (blisko 57 milionów) i materiałów (230 tysięcy), łącząca w sobie różnorodnych wykonawców i ich fanów, obcujących z wyjątkowymi treściami i muzyką.

TIDAL został założony już w 2015 roku i pierwotnie stanowił połączenie obecnego już WiMP z zapałem i chęciami popularnego na całym globie, rapera i biznesmena muzycznego Jay Z. Tidal to wygodna i bardzo intuicyjna platforma, ciesząca się niesłabnącą popularnością (zwłaszcza dzięki różnorodnym promocjom dostępnym w sieci PLAY). Wśród propozycji znajduje się wersja dostępna z poziomu przeglądarki internetowej (dedykowana miłośnikom klasycznych komputerów) oraz w formie aplikacji dla Windows’a oraz Apple Mac OS X. Atutem TIDALA jest również dostępność dla systemów Android i iOS, a co ważniejsze, także specjalna wersja dla iPada.

Wielu zwraca jednak uwagę na fakt, iż platforma TIDAL może być użytkowana na bardziej zaawansowanych sprzętach jak głośniki multiroom, czy też sieciowe urządzenia audio np. Linn, Auralic, Sonos, McIntosh oraz Meridian bądź Electrocompaniet. Tak bogate zróżnicowanie, ma stanowić podkreślenie profesjonalizmu całej platformy, jak również jest ukłonem w stronę prawdziwych audiofilów. 

Tidal czy Spotify?

Kwestią sporną dla zwolenników, jak i przeciwników TIDALA jest niewielkie podobieństwo w interfejsie do Spotify. Prawy górny róg to klasycznie wyszukiwarka utworów i wykonawców, natomiast po przeciwnej stronie znajduje się wygodna belka nawigacyjna, z właściwymi odesłaniami do konkretnych działów, jak i strony głównej. Atutem platformy TIDAL jest rozbudowany panel każdego artysty, gdzie użytkownik poza dyskografii ma szansę przeczytać krótką notatkę biograficzną czy tez zobaczyć niektóre jego teledyski.

Wszystko tu oparte jest na grafikach, które zwłaszcza nowych użytkowników, mogą nieco przytłaczać. Z kolei pasek odtwarzania jest prosty i przejrzysty, bowiem bazuje na znanych już z innych programów i platform standardów. Pomimo spornych opinii jedna kwestia nie ulega zmianom – wersja dostępna dla użytkowników PLAY z pewnością zachęca, chociażby do darmowego testowania przez miesiąc. 

TIDAL w PLAY dla ofert abonamentowych

Klienci PLAY w ofertach na abonament, mogą skorzystać z promocji „TIDAL nielimitowana muzyka za darmo”, która dostępna jest niestety w niektórych planach taryfowych. Aby sprawdzić dostępność oferty, wystarczy zalogować się na stronie operatora albo wpisać kod: *111*870*1#. Co oznacza promocja? W zależności od oferty, każdy użytkownik, który zdecyduje się na skorzystanie z promocji uzyska całkowicie darmowy dostęp do platformy TIDAL na okres 24 bądź 25 miesięcy.

Do taryf indywidualnych, mogących skorzystać ze specjalnych warunków PLAY zalicza:

Taryfy przed 23.08.2018:

 • SOLO STAN NIELIMITOWANY
 • SOLO STAN NIELIMITOWANY DOM WIFI
 • DUET STAN NIELIMITOWANY
 • DUET STAN NIELIMITOWANY DOM WIFI
 • RODZINA STAN NIELIMITOWANY
 • RODZINA STAN NIELIMITOWANY DOM WIFI
 • RODZINA EXTRA STAN NIELIMITOWANY
 • RODZINA EXTRA STAN NIELIMITOWANY DOM WIFI
 • RODZINA KDR STAN NIELIMITOWANY
 • RODZINA KDR STAN NIELIMITOWANY DOM WIFI

Taryfy od 23.08.2018:

 • SOLO M
 • GRUPA M (wówczas promocja dostępna jest na okres 12 miesięcy)
 • SOLO L
 • GRUPA L (promocja dostępna na okres 24 miesięcy)

TIDAL dostępny jest również w ofercie abonamentowej, skierowanej do biznesu. Do taryf zaliczanych do promocji zalicza się:

 • SIM FORMUŁA PERFECT BOX DLA FIRM
 • BIZNES BOX ULTRA

Warto również wiedzieć, iż “TIDAL nielimitowana muzyka za darmo” może trwać przez 24 miesiące dla klientów indywidualnych oraz 25 miesięcy dla użytkowników biznesowych. W trakcie trwania usługi, użytkownik nie płaci nic, natomiast po upływie okresu wspomnianego powyżej, miesięczny dostęp do platformy kosztuje 19,99 zł.

Co jeszcze warto wiedzieć o ofercie Tidal w Play?

Dostęp do usługi mają tylko Ci użytkownicy, którzy posiadają jeden z powyżej zamieszczonych planów taryfowych. Klienci abonamentowi, posiadający inny plan taryfowy mogą skorzystać z usługi TIDAL Premium, której pierwszy miesiąc jest całkowicie darmowy, natomiast każdy kolejny kosztuje 19,99 złotych. Istotny jest również fakt, że samodzielne wyłączenie promocji skutkuje zakończeniem okresu korzystania z darmowego TIDALA. Raz aktywowana usługa, nie może być aktywowana po raz kolejny.

Minusem promocji jest to, że pomimo braku opłat w użytkowaniu platformy, każdorazowe włączenie muzyki wiąże się z pobieraniem transferu danych, dlatego dobrze mieć nielimitowany dostęp do internetu. 

Jak aktywować TIDAL?

Aktywacja usługi TIDAL w Play, o której mowa jest niezwykle prosta i szybka. Wystarczy bowiem wysłać smsa o treści START na numer 101 i poczekać na wiadomość zwrotną, zawierającą indywidualny login oraz hasło. Następnie należy ściągnąć aplikację TIDAL dostępną zarówno w Google Play, jak i App Store. Nastepnie użytkownikowi pozostaje tylko zalogować się do platformy i cieszyć ogromem muzyki, obecnej w wygodnej i przejrzystej formie.

Login daje sposobność słuchania muzyki na trzech urządzeniach (tabletu, telefonu i komputera), co jest wygodne dla wielu użytkowników. W przypadku aktywacji usługi TIDAL PREMIUM, użytkownik musi wysłać smsa o treści START pod numer 678. Pierwszy miesiąc jest całkowicie darmowy, więc można swobodnie zdecydować, czy jest się zainteresowanym tą platformą na dłużej. 

TIDAL w MIX i na kartę

PLAY pamięta o wszystkich odbiorcach, dlatego udostępnia opcję zakupu dostępu do TIDALA również użytkownikom korzystającym z MIXA oraz PLAY na kartę. Miesięczny koszt takie usługi wynosi 17,99 złotych. Aby aktywować, wystarczy tylko zalogować się do panelu aplikacji i wybrać konkretny utwór. Dezaktywacja dostępu wymaga wysłania odpowiedniego smsa o treści STOPMIX na numer 806.

Co zachęca do korzystania z platformy muzycznej w PLAY?

Przede wszystkim blisko 57 milionów utworów oraz prawie 230 tysięcy materiałów dodatkowych, umożliwiających lepsze poznanie konkretnego artysty. Przydatną koncepcją jest również opcja samodzielnego tworzenia Playlisty, dostępnej również w trybie Offline, co stwarza sposobność słuchania ulubionych utworów również wtedy, gdy użytkownik nie ma możliwości połączenia z internetem. Można również swobodnie przekazywać wybrane materiały swoim znajomym i przyjaciołom, poprzez wygodną funkcję dostępną z poziomu aplikacji.