Praca zdalna w branży IT – jakie są możliwości?

Z racji ciągłego postępu zmienia się nie tylko technologia, która nas otacza. Każdego roku mamy do czynienia ze znacznie większą ilością zmian niż można to sobie wyobrazić. Mowa tutaj, chociażby o sposobie pracy, który w wielu firmach zmienił się poprzez pandemię Covid-19. Pracowanie z domu jest czymś na porządku dziennym. Praca zdalna w branży IT jest dla was na wyciągnięcie ręki. Co się do niej zalicza?

Praca zdalna w branży IT – Zalety pandemii

Pandemia COVID znacząco zmieniła nasze życia. Mowa tutaj zarówno o kwestiach związanych z psychiką, jak również nauką, czy też pracą. Wszystkie te aspekty zostały odmienione na rzecz słynnego hasła „zostań w domu”. Oczywiście zostaliśmy w swoich czterech ścianach, pracując, ucząc się i studiując zdalnie. Finalnie miało to jednak swoje zalety. Dzięki tej sytuacji pracodawcy zauważyli, że praca zdalna może być dobrą opcją.

Wiadomo, że w wielu firmach, na przykład budowlanych, taki styl wykonywania swoich obowiązków nie jest czymś możliwym. Istnieje jednak wiele stanowisk, które nawet podczas rekrutacji pracowników podkreśla możliwość albo powinność pracy z domu. Jednym z zupełnym faworytów są stanowiska w środowisku IT. Praca zdalna w branży IT to masa możliwości nie tylko dla programistów. Jakie są możliwości w tym zakresie?

Jeśli interesuje was nie tylko znalezienie pracy, ale i pogrubienie portfela, to z całą pewnością przypadnie wam do gustu zarobienie na ulubionej dyscyplinie sportowej. Mowa oczywiście o obstawianiu zakładów, które może wam się naprawdę opłacalnie zwrócić. Co ważne, dzięki Fortuna kod promocyjny macie możliwość otrzymania atrakcyjnych ofert. Wśród takowych opcji znajdziecie:

  • Zakłady Bez Ryzyka,
  • Gry Bez Podatku,
  • Bonusy Bez Depozytu,
  • Freebety.

Stanowisko w IT – Jakie są posady?

Skupmy się teraz na tym, jakie właściwie istnieją możliwości, jeśli chodzi o pracę zdalną w branży IT. Z całą pewnością przychodzą wam teraz do głowy miejsca zatrudnienia dla programistów. Nie jest to dla was jedyna opcja. Firmy aktualnie poszukują pracowników na stanowiska kreatywne, takie jak copywriter, czy też grafik. Tworzenie treści na strony internetowe nie należy do monotonnych, a możecie robić to z domu.

To samo tyczy się grafik i infografik, do których kompletnie nie potrzebujecie szefa nad głową. Zatrudnienie zdalne w IT to także opcja pracy, jako doradca klienta, czy wirtualny asystent. Obie opcje skupiają się na podobnych zadaniach i często w takich miejscach nie szukają wyłącznie doświadczonych ludzi. Oczywiście jest to praca dla tych osób, które nie mają problemów w kontaktach z ludźmi. Jakie są inne opcje?

Praca zdalna w branży IT to także praca z internetowymi twórcami. Często możemy zauważyć, że szukają oni montażystów do swoich filmów. To możecie być właśnie wy, jeśli dobrze znacie temat. Jedną z opcji jest także sięgnięcie po stanowisko specjalisty od SEO, czyli pozycjonowania stron internetowych. Wystarczy kilka kursów i nieco doświadczenia, aby próbować swoich sił w tych większych firmach. Ten wybór jest naprawdę świetny.

Praca zdalna w branży IT – Co wybrać?

Powyżej przedstawiliśmy wiele ciekawych propozycji pracy w IT, które nie zaliczają się do bycia programistami. Jak możecie wiedzieć lub nie, to jeszcze nie koniec naszej listy. Posadą, która z pewnością może was zainteresować w tym zakresie, jest Social media ninja. Osoba na tym stanowisku zajmuje się prowadzeniem portali społecznościowych dla rozmaitych firm. Działa na Facebooku, Instagramie, czy TikToku.

Wśród propozycji, które również warto wziąć pod uwagę, znajdziemy projektowanie stron internetowych przy pomocy WordPress. W tym przypadku jednak musicie wiedzieć, w jaki sposób ten program działa, bo w innym razie trudno się starać o stanowisko. Popularnym sposobem zarobku jest również Freelancer, jednak ta opcja nie gwarantuje stałych pieniędzy. Zanim więc postawicie na tę opcję całkowicie, spróbujcie kilku zleceń.

Wymienione opcje są świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy marzą o pracy w IT, a nie wiedzą, że mają inne możliwości niż programowanie.