Play z najszybszym internetem mobilnym według rankingu RFBENCHMARK

Sieć Play została liderem w prędkości Internetu mobilnego w rankingu RFBENCHMARK. Jakość sieci ciągle się polepsza, dzięki czemu jest ona praktycznie na równi z innymi operatorami.

Play coraz lepszą siecią

Co prawda jeszcze nie w całym kraju, ale już w dużej części. Największy postęp prac w stawianiu nadajników w sieci Play widać było do tej pory tylko w rankingach speedtest.pl. W kwietniu, jednak przewagę nad konkurencją widać jeszcze w rankingach RFBENCHMARK.

Z kolejnymi miesiącami przewaga Play powinna być jeszcze bardziej widoczna. W rankingu speedtest.pl za miesiąc kwiecień sieć Play uplasowała się na drugim miejscu, jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że uwzględniono w nim roaming krajowy, który w tej sieci zwalnia Internet podczas pobierania do 3 Mb/s. Liczba wykonanych testów to 55462.

W zestawieniu znajdują się również takie sieci jak T-mobile, Orange oraz Plus. Drugie miejsce, jeśli chodzi o Play i tak jest niezłym wynikiem, ponieważ gdyby nie wliczać roamingu krajowego sieć wypadłaby dużo lepiej. Potwierdzeniem na to są właśnie testy speedtest.pl, które wykonane zostały właśnie bez tej usługi. W tym zestawieniu Play jest na pierwszym miejscu, a liczba wykonanych testów to prawie 50 tysięcy. Warto dodać, że taki wynik był nie tylko w kwietniu, ale także w kilku poprzednich miesiącach.

RFBENCHMARK wyniki

Czas na wyniki RFBENCHMARK, w którym Play jest również liderem. Trzeba zwrócić uwagę na jedną rzecz – tutaj nie ma podziału na testy z roamingiem i bez. W zestawieniu są brane wyniki wszystkich testów.

Prędkość pobierania danych w Play

W kwietniu prędkość pobierania danych sieci Play wynosiła 25,11 Mb/s. W Orange było to 24,14 Mb/s, a sieć ta uplasowała się na drugim miejscu w całym zestawieniu. Na miejscu trzecim z kolei znalazło się T-mobile z prędkością 23,64 Mb/s oraz na samym końcu Plus, u którego prędkość pobierania to 20,37 Mb/s.

Prędkość wysyłania i ping w Play, T-Mobile, Plusie i Orange

Jeśli chodzi o wysyłanie danych najlepsza okazała się sieć Orange – 11,62 Mb/s. Drugie miejsce zajęło Play z prędkością 10,18 Mb/s. Na trzecim znalazł się Plus – 9,76 Mb/s i na czwartym T-mobile, którego prędkość wysyłania to 8,86 Mb/s. Jak wygląda to zestawienie w przypadku Pingu? Prezentuje się to w następujący sposób:

– Plus – 48,96 ms,

– T-Mobile – 42,06 ms,

– Play – 41,02,

– Orange – 39,56 ms.

Jak widać sieć Play wraz z biegiem czasu się rozwija, a co za tym idzie szybkość dostarczanego internetu od Play jest coraz wyższa co na pewno jest dużym plusem dla klientów.