Oppo Reno Ace – 100% baterii w mniej niż 30 minut

Samrtfon Oppo Reno Ace został oficjalnie zapowiedziany. Jak się okazuje jego cechą charakterystyczną ma być nowa technologia szybkiego ładowanie co jednocześnie jest wyzwaniem dla reszty konkurencji. Jest to już chyba taka tradycja, że firma ta kładzie dość duży nacisk na jak najszybszy rozwój szybkiego ładowania.

Oppo Reno Ace z technologią SuperVOOC 2.0

Na bardzo duży postęp pozwoliło wprowadzenie następnej generacji SuperVOOC. Jest to odsłona 2.0, a czym tak właściwie się ona wyróżnia? Dzięki niej mamy możliwość naładować baterię o pojemności 4000 mAh do 100% w czasie krótszym niż 30 minut, a na naładowanie jej do 27% potrzeba nam jedynie niespełna 5 minut.

Dla bardziej wtajemniczonych moc ładowania w początkowej fazie to nawet 65W. Aby to osiągnąć producent musiał pracować nad tak naprawdę każdym komponentem, który odpowiada za ładowanie, a to w jak ścisłej czołówce jest Oppo pokazuje chociażby niedawna konkurencja Apple, na której to chwalono się, że do najnowszych iPhone’ów dodawane będą ładowarki 18W co przy wspomnianych 65W pokazuje jak bardzo w tyle pod względem szybkiego ładowania jest firma z jabłkiem. Przejdźmy zatem teraz do wcześniej wspomnianego najnowszego modelu, czyli Oppo Reno Ace. Powiedzmy sobie troszkę więcej o jego pozostałych podzespołach.

Oppo Reno Ace – specyfikacja

Urządzenie ma posiadać 6,5 calowy ekran wykonany w technologii AMOLED, który będzie o rozdzielczości Full HD+. Sercem urządzenia ma być procesor Snapdragon 855 Plus wsparty 12 GB pamięci RAM. Z kolei pamięć wbudowana jaka będzie do naszej dyspozycji ma wynosić 256 GB. Producent zdecydował się na zastosowanie Androida 9 Pie z ColorOS 6.1 oraz potrójnego aparatu o matrycach 48, 13, 8 Mpix. Matryca przedniej kamerki ma wynosić z kolei 16 Mpix. Ponadto otrzymamy tutaj czytnik linii papilarnych w ekranie, a urządzenie wyposażone zostanie w baterię o pojemności 4000 mAh oczywiście z najnowszą technologią szybkiego ładowania.

Oppo Reno Ace – premiera

Oficjalny debiut telefonu ma odbyć się 10 października i według zapowiedzi również tego dnia ma być on dostępny w sklepach. Na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze żadnych informacji na temat ceny. Czy rozwój technologii szybkiego ładowania będzie nadal szedł do przodu. Trudno jednoznacznie stwierdzić, jednak widać, że producenci starają się zrobić wszystko abyśmy ładowali nasze telefony w jak najkrótszym czasie.