Nokia 7.2 – specyfikacja i data premiery

Już niebawem na rynku pojawi się nowa Nokia 7.2. Debiut odbędzie się na targach IFA 2019 w Berlinie i będzie miał miejsce prawdopodobnie w przyszłym miesiącu. Mimo tego, że jest jeszcze przed premierą wiadomo już jak nowa Nokia wygląda oraz przynajmniej w pewnym stopniu jaka jest jego specyfikacja techniczna.

Nokia 7.2 i wyspa z aparatami w stylu Lumii

Trzeba przyznać, że uwagę w szczególności przyciąga tył urządzenia, gdzie znajdują się aż trzy aparaty. Wszystko to potwierdzone jest zdjęciami, a potrójny aparat w Nokii ma nowoczesny design. Są one umieszczone na okrągłej wyspie w centralnej części obudowy. Jak informuje sam producent ma to być nawiązanie do legendarnej serii ”Nokia Lumia”. W wyspie tej poza aparatami znajduje się również dioda LED.

Matryca obiektywu i obiektyw szerokokątny

Zaraz pod wyspą możemy zobaczyć klasyczny czytnik linii papilarnych, dzięki czemu wiemy, iż nie zdecydowano się na tak bardzo popularne dzisiaj umiejscowienie czytnika bezpośrednio w ekranie. Według doniesień matryca głównego obiektywu Nokii 7.2 ma wynosić 48 Mpix.

Oprócz tego obiektywu do naszej dyspozycji ma być również obiektyw ultraszerokokątny oraz „oczko” do pomiaru głębi ostrości.

Nokia 7.2 procesor, pamięć RAM i przekątna ekranu

Głównym centrum dowodzenia tego modelu ma być procesor Snapdragon 660. Ponadto mamy otrzymać 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB na nasz pliki. Przekątna ekranu ma wynosić 6,3 cala, a sam wyświetlacz powinien mieć rozdzielczość Full HD+ wraz z HDR10.

Bateria i system operacyjny Nokii 7.2

Akumulator w jaki zostanie wyposażony ten telefon będzie miał pojemność 3500 mAh. Całość działać ma na systemie operacyjnym Android 9, a ponadto ma być zapewniona aktualizacja do dwóch kolejnych odsłon tej wersji systemu. Wstępnie debiut tego modelu Nokii przewiduje się na dzień 5 września.

Cena telefonu Nokia 7.2

Co do najważniejszego, czyli ceny nie ma jeszcze żadnych informacji, jednak można przypuszczać, iż nie będzie ona zbyt wygórowana i nie powinna ona przekraczać 1500 zł. Nokia w tym modelu postawił przede wszystkim na nowoczesny wygląd, który będzie prezentował się zupełnie inaczej niż poprzednie modele.