Najlepsze telefony do 50 złotych

Eksperci biją na alarm zgodnie potwierdzając, że telefony dotykowe czyli smartfony wpływają negatywnie na rozwój funkcji poznawczych u dzieci zwłaszcza w pierwszych latach ich życia. Ciekawą i interesującą alternatywą dla wszystkich rodziców mogą być „ zwykłe” modele telefonów. Wiele z nich posiada tylko szereg podstawowych funkcji takich jak m.in. wykonywanie połączeń czy pisanie wiadomości tekstowych. Można w nich znaleźć także takie funkcje jak alarm, kalendarz, spis kontaktów, kalkulator, minutnik itp. Kolejną cechą charakterystyczną takich telefonów jest także brak lub ograniczenie możliwości korzystania z Internetu. Dzięki temu, każdy rodzic może mieć pewność, że jego ukochana Pociecha nie spędza długich godzin na przeglądaniu stron internetowych oraz granie w zainstalowane gry.

Kolejną zaletą takich urządzeń jest długi czas pracy na jednym cyklu ładowania baterii. Dzięki temu, że telefony te nie łączą się z Internetem ani nie mają zainstalowanych energochłonnych aplikacji, mogą one działać od kilku do nawet kilkunastu dni w zależności od tego, jak intensywnie będziemy korzystać ze swojego telefonu. To niewątpliwa zaleta dla wszystkich tych, którzy nie lubią często przemierzać domu w poszukiwaniu swojej ładowarki.

Na rynku znajdziemy oczywiście także smartfony z wytrzymałą baterią jednak jest ich znacznie mniej.

Nokia 2630

NOKIA 2630 - niezawodny telefon za 20 złChyba nie trzeba nikomu udowadniać, że telefony marki Nokia to sprzęty kultowe a przy tym bardzo wytrzymałe. Ich doskonałą cechą jest wytrzymałość baterii, bardzo intuicyjny interfejs oraz odporność na wszelkiego rodzaju upadki czy uderzenia. Nokia 2630 to telefon, który przyda się jako sprzęt dodatkowy gdy zawiedzie nasz nowoczesny smartfon ;).

Korzysta z niego moja mama, pomimo, że w szafie trzyma Samsunga Galaxy. Nie obawia się, że potłucze się ekran, rozładuje bateria albo, że ktoś ukradnie. Telefon ma wykonywać połączenia i w tym sprawdza się doskonale. A co najlepsze, można go kupić już za mniej niż 20 zł!

Cavion Base 1.7

To telefon komórkowy, który posiada wyświetlacz o przekątnej 1,77 cala. Wśród zainstalowanych tam opcji możemy znaleźć czytnik kart pamięci, dual SIM, wejście słuchawkowe, odtwarzacz, Bluetooth, organizer, aparat fotograficzny czy moduł GPRS. Doskonały telefon dla osób starszych, ceniących sobie prostotę obsługi.

Lark Bjorn P210

To kolejny telefon, który charakteryzuje się szeregiem podstawowych funkcji a jego koszt nie przekracza 50 złotych. Oprócz możliwości wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości tekstowych mamy do swojej dyspozycji także moduł Dual SIM, złącze USB, wejście słuchawkowe, odtwarzacz plików video i audio, kamerę o rozdzielczości 0,3 Mpx , wibracje, dzwonki MP3, organizer, budzik kalkulator czy latarka.

MaxCom MM131 DUAL SIM

Urządzenie to posiada wyświetlacz o przekątnej 1,8 cala, wbudowaną kamerę o rozdzielczości 0,9 Mpx. Obsługuje karty micro SD do 4 GB. Warto wspomnieć, że telefon ten posiada nie tylko takie opcje jak tryb głośnomówiący, latarka, aparat, radio FM, alarmy ale wyróżnia się także obsługą dwóch kart SIM. Czas czuwania do 130 godz., czas rozmów: do 2 godzin.

Przedstawione powyżej modele telefonów różnią się od siebie nieznacznie pod względem parametrów technicznych. Z tego względu podczas dokonywania ostatecznego wyboru należy w głównej mierze kierować się opiniami innych użytkowników.