Mimo tego, że technologia idzie cały czas do przodu to pewne starsze rzeczy nie znikają z rynku. Dokładniej mowa tutaj o telefonach dla seniorów. Jest to grupa telefonów o nieco odmiennej specyfikacji. Cechą charakterystyczną tego typu urządzeń są duże przyciski oraz czytelny wyświetlacz. Są one znacznie uproszczone w porównaniu ze słynnymi smartfonami, którymi posługujemy się na co dzień. Niektóre z tego typu telefonów mogą być dotykowe, jednak znacznie częściej możemy spotkać te z klasycznymi przyciskami.

Telefon dla seniora? Wybierz najlepszy

Przy wyborze telefonu dla osoby starszej wszystkim należy zwrócić uwagę na interfejs takiego telefonu, który powinien być uproszczony i łatwy w obsłudze. Nie każdy z seniorów ma obycie ze smartfonem, dlatego telefon należy dopasować tak, aby starsza osoba sobie poradziła. Klawisze w takim telefonie powinny być duże i czytelne. Niektórzy seniorzy wolą mocno nacisnąć palcem niż delikatnie dotknąć ekranu. Wyświetlacz podobnie jak cały interfejs powinien być czytelny, a prezentowane na nim informacje pokazywane dużą czcionką, aby nie było problemów z odczytaniem.

Kolejny ważny aspekt przy wyborze telefonu dla seniora to głośnik dobrej jakości i możliwość używania telefonu w trybie głośnomówiącym, gdyż wielu seniorów ma problemy ze słuchem i ciężko rozmawia im się z telefonem przy uchu. W tego typu telefonie wytrzymała bateria to podstawa. Pozwoli to na długie korzystanie z telefonu bez konieczności ładowania. Ponadto powinien być wytrzymały i jak najbardziej odporny na wstrząsy. Warto także zdecydować się na model wodoodporny. Być może przedłuży to żywotność takiego urządzenia.

Jedną z bardziej istotnych kwestii jest to, aby telefon dla seniora posiadał funkcję alarmową, która w razie potrzeby zawiadomi bliskich starszej osoby, że ta potrzebuje pomocy. Taka funkcja może niejednokrotnie uratować komuś życie. Obecnie na rynku tego typu telefony oferuje kilka marek, jednak nie każda z nich cieszy się takim samym uznaniem wśród klientów.

Najlepszy telefon dla seniora – sprawdź te marki

Najpopularniejsze marki telefonów dla seniora to:

  • Maxcom – oferta tej firmy jest szeroka i bardzo zróżnicowana, a telefony te należą do najczęściej kupowanych, jeśli chodzi o urządzenia dla seniorów,
  • Nokia – jest to jeden z liderów, jeśli mówimy tutaj o telefonach dla osób starszych. Mają bardzo dobre opinie wśród użytkowników i są często wybieranymi telefonami. Jest to połączenie rozsądnej ceny, wysokiej jakości wykonania oraz funkcjonalności co wydaje się być kluczowe w przypadku tego typu urządzeń,
  • Panasonic – telefony te także cieszą się popularnością i są często wybierane. Klienci zazwyczaj są zadowoleni z urządzeń dla seniora tej marki.

Alarm ratujący życie w telefonie

Bardzo istotną funkcją w telefonach dla seniorów jest specjalny alarm, który uruchamia się po wciśnięciu odpowiedniego przycisku jednocześnie informując wybrane osoby o tym, że właściciel telefonu potrzebuje pomocy. Wbrew pozorom takich urządzeń w sklepach jest bardzo dużo.

Zakup telefonu dla seniora wcale nie jest taki łatwy i zanim wybierzemy ten właściwy warto dobrze przemyśleć zakup i sprawdzić czy spełnia on wszystkie wymagania osoby, dla której go kupujemy.