Mudita Pure, czyli powrót do przeszłości

Dawniej takie rzeczy jak Internet nie były ogólnodostępne. Trzeba było płacić za to bardzo duże pieniądze i nie wszystkich było na to stać. Dzisiaj mamy możliwość rozmowy z ludźmi z drugiego końca świata praktycznie o każdej porze dnia i nocy. Dzięki smartfonom Internet mamy tak naprawdę cały czas przy sobie. Jeśli jednak tęsknimy za czasami kiedy nie dostawaliśmy co chwila wiadomości na portalach społecznościowych i w aplikacjach powinniśmy zastanowić się nad zakupem telefonu Mudita Pure. Co to za tajemniczy model? Jego cechą charakterystyczną jest biały kolor – cała obudowa.

Mudita Pure – kto to wymyślił?

Warto jednak zacząć od tego, że autorem tego projektu jest Polak – Michał Kiciński. Jak zapewne niektórzy wiedzą jest to twórca CD Projekt, a co za tym idzie słynnej gry Wiedźmin, która stała się popularna na całym świecie.

Mudita Pure – telefon bez Internetu

Przejdźmy teraz do samego telefonu. Być może będzie to dla niektórych szok, ale urządzenie to nie będzie miało Internetu. Na co więc może przydać nam się telefon bez Internetu? Będzie on obsługiwał podstawowe funkcje takie jak rozmowy czy wysyłanie wiadomości sms. Wyposażony zostanie w minutnik czy Dual SIM. Zwróćmy uwagę na to, że to wszystko dostaniemy tak naprawdę w każdym telefonie, który jest dostępny w sklepach. Jednak Mudita Pure posiada własny system operacyjny – bardzo prosty w obsłudze. Ma on jednak jedną wadę – wszystkie z operacji na ekranie nie odbywają się w sposób płynny. Telefon wyposażono w ekran E Ink oraz minutnik do medytacji. Co więcej Mudita Pure ma bardzo niski współczynnik SAR (opatentowana antena). To wszystko pozwala nam na uzyskanie bardzo dobrych wyników, jeśli chodzi o wydajność akumulatora, bo daje nam on możliwość użytkowania telefonu przez 5 dni na jednym ładowaniu. Jest to wynik przy normalnej pracy, z kolei w trybie czuwania wytrzyma on aż dwa tygodnie.

Mudita Pure z klasycznym suwakiem

Jedną z ciekawszych funkcji tego telefonu jest suwak pozwalający na płynne przełączanie się pomiędzy trzema trybami:

  • pełnej łączności,
  • wyłączonych rozmów, ale okresowego sprawdzania wiadomości,
  • odcięcia się do komunikacji.

Mudita Pure z Internetem czy bez?

Powiedzmy trochę więcej o samej łączności z Internetem, bo jak już wcześniej wspominałem dostęp do Internetu jest tutaj po prostu niemożliwy, jednak urządzenie podłączone jest pod sieć w celu pobierania aktualizacji bezpieczeństwa oraz mamy możliwość wykorzystania go jako modemu, a wystarczy tylko podłączyć telefon do laptopa. Zapewne ktoś teraz się zastanawia czy nie lepiej po prostu zrezygnować z korzystania z Facebooka czy Instagrama i mieć telefon z dostępem do Internetu wolny od wielu wiadomości czy powiadomień. Jednak jest to kwestia, nad którą każdy musi zastanowić się indywidualnie.

Mudita Pure – data premiery i cena

Na pewno znajdą się osoby, które kupią Mudita Pure, a według zapowiedzi koszt zakupu ma wynosić 369 dolarów, czyli ok. 1500 zł. Telefon ma zadebiutować na rynku w 2020 roku. Z jakimi opiniami wśród użytkowników się spotka? Tego wszystkiego dowiemy się już niebawem. Wkrótce również powinniśmy uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat samego urządzenia.