Nowości w nakładce MIUI 11 od Xiaomi w tym Mi Go Travel i Super Power Saving Mode

Już jakiś czas temu na rynku pojawiły się autorskie nakładki MIUI od marki Xiaomi. Teraz można przeczytać wiele informacji na temat tego, że już niedługo ma pojawić się kolejna odsłona, czyli MIUI 11. Czego można się spodziewać po tej wersji?

MIUI 11 – nowość z ciemnym motywem

Jedno jest pewno – dostaniemy tutaj ciemny motyw. Poza tym ma zostać poprawiony ogólny wygląd całego interfejsu. Jeśli zwracać by uwagę na szczegóły to niezwykle ważnym elementem będzie automatyczne dostosowywanie grubości czcionek tak, aby tekst był zawsze czytelny. W planach jest również, aby tryb ” always on display” niedługo obsługiwał animacje. Dodatkowo mamy otrzymać nowe dźwięki zarówno dla połączeń jak i powiadomień – jest to na pewno spore urozmaicenie.

MIUI 11 – długi czas pracy na baterii, dzięki Super Power Saving Mode

Do naszej dyspozycji ma być zupełna nowość, czyli Mi Go Travel dzięki, któremu łatwiej i bardziej szczegółowo będziemy mogli zaplanować podróż. Ma zostać także dodany Super Power Saving Mode, którego zadaniem jest optymalizacja baterii i odpowiednie zarządzanie energią w taki sposób, aby mając 5% baterii urządzenie działało jeszcze nawet do kilkunastu godzin. Zapowiadane są też nowości z zakresu szybkiego przesyłania plików czy kontroli rodzicielskiej.

MIUI 11 – data premiery

Pozytywną informacją jest również czas dostępności najnowszej nakładki od Xiaomi, bo producent zapewnia, że niektóre osoby będą mogły z niej skorzystać już jutro, a dokładniej dotyczy to urządzeń z chińskiej dystrybucji. Oficjalna wersja ma być ogólnodostępna w październiku tak, więc czas oczekiwania nie jest wcale, aż taki długi, bo jak zapewne wiadomo na wcześniejsze wersje trzeba było czekać dość długo. Wiele wskazuje na to, że tym razem nakładka jest o wiele bardziej dopracowana i zadowoli większą liczbę klientów niż jej poprzednie odsłony.