playPlay jest jedną z najczęściej wybieranych sieci komórkowych, a dzięki atrakcyjnej ofercie  do Play przenosi numer nawet kilka tysięcy osób dziennie. Jeśli ich propozycja jest atrakcyjna również dla Ciebie, warto rozważyć przeniesienie numeru. Jak można tego dokonać? Są na to dwa sposoby. Możemy to zrobić przez Internet lub udając się do jednego z salonów w naszym kraju, które znajdziemy praktycznie w większości miast.

Przeniesie numeru do Play przez Internet, czyli czekanie na kuriera

Decydując się na przeniesie swojego numeru do Play za pośrednictwem Internetu, musimy przygotować dowód osobisty oraz telefon ze numerem.

W pierwszej kolejności należy wejść na stronę główną Play. Następnie wybieramy opcję ”Obsługa klienta” po czym klikamy ”przenieś numer”.

Teraz musimy wybrać ile kart SIM potrzebujemy, a system automatycznie pokaże nam dostępne oferty w zależności od konfiguracji. Kolejny krok to wybór interesującej nas oferty. Jeśli już tego wyboru dokonamy musimy zdecydować czy chcemy samą kartę SIM czy też z urządzeniem. Decydując się na ten drugi wariant musimy oczywiście wybrać interesującego nas smartfona. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak tylko podać wszystkie niezbędne dane osobowe, które są potrzebne do sfinalizowania zamówienia. Należy też sprawdzić swój numer telefonu, który chcemy przenieść. Po tym etapie czeka nas jeszcze zaznaczenie kilku zgód marketingowych oraz regulaminów.

Warto wiedzieć, że jeśli zaznaczymy zgody marketingowe, cena naszego abonamentu może spaść w dół. Dostaniemy maila z potwierdzeniem zamówienia.

Po kilku dniach od momentu złożenia zamówienia, pod wskazany przez nas adres przyjedzie kurier z urządzeniem, kartą SIM oraz wszystkimi obowiązkowymi dokumentami do podpisania przez nas. Taki otrzymany telefon najlepiej uruchomić w obecności kuriera, gdyż może się okazać, że jest on uszkodzony. W takim przypadku kurier od razu zabierze urządzenie co skróci cały proces reklamacyjny. Przeniesienie numeru w przypadku wybrania oferty abonamentowej w Play może trwać maksymalnie do 6 miesięcy. Play poinformuje Cię o dokładnej dacie przeniesienia numeru poprzez wiadomość sms.

Warto wiedzieć, że takiego przeniesienia możemy dokonać nawet 6 miesięcy przed końcem umowy u obecnego operatora.

Przeniesienie numeru do Play w salonie

Jeśli z kolei zdecydujemy się na przeniesienie numeru osobiście w salonie wystarczy jedynie wypełnić wniosek w obecności pracownika, a następnie własnoręcznie go podpisać. Należ tylko pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą dowód osobisty. Numer zostanie przeniesiony maksymalnie po 6 godzinach od podpisania umowy. Dużym plusem takiego sposobu jest to, że możemy na żywo zobaczyć telefon, na który się decydujemy. Resztę formalności dotyczących spraw z naszym starym operatorem załatwi nasz nowy dostawca usługi. Nie musimy się, więc niczym przejmować.