Jeśli zamierzamy przenieść swój numer do Orange to nie powinniśmy mieć z tym żadnych problemów, bo procedura jest banalnie prosta.

Wniosek o przeniesieni numeru do Orange możemy złożyć poprzez:

  • Osobiste udanie się do punktu operatora.
  • Telefonicznie
  • Za pośrednictwem strony Internetowej.

Zdecydowanie najszybciej możemy przenieść numer do Orange poprzez serwis internetowy operatora. Nie musimy wychodzić z domu, a w dodatku będziemy mogli na spokojnie zapoznać się z całą ofertą. Z kolei największą zaletą wypełnienia wniosku w salonie jest możliwość bezpośredniego zapoznania się z telefonem, na który się decydujemy. Jak zatem w dokładny sposób stać się abonamentem Orange nie tracąc przy tym swojego numeru?

Przeniesienie numeru do Orange przez internet

Decydując się na dokonanie tego w sposób internetowy najpierw powinniśmy wejść na stronę: https://www.orange.pl/abonament-komorkowy#przenoszenumer. Wybieramy ile kart sim potrzebujemy i zaznaczamy „Przenoszę numer”.

Przeniesienie numeru do Orange

Kolejny krok to wybór nowego planu taryfowego oraz zadecydowanie czy wybieramy ofertę bez telefonu czy z telefonem.

Zobaczymy pop up, gdzie należy wpisać w odpowiednie pole numer, który chcemy przenieść do Orange. Otrzymamy wówczas jednorazowe hasło do aplikacji Mój Orange.

Przeniesienie numeru do Orange - AutoryzacjaJeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem zobaczymy podsumowanie wybranego przez nas pakietu. Otrzymamy potwierdzenie i musimy już teraz tylko oczekiwać na kuriera. Powinien on pojawić się w ciągu 5 dni roboczych od złożenia zamówienia wraz z umową, telefonem i kartą SIM. Następnie skontaktuje się z nami operator, aby ustalić termin przeniesienia numeru (o ile nie został ustalony już wcześniej). Potwierdzenie dostaniemy sms’em oraz mailowo.

Przeniesienie numeru do Orange przez telefon

Przeniesienie numeru do Orange jest również możliwe telefonicznie. W tym celu należy zadzwonić na specjalny numer sprzedażowy, tam osoba z infolinii pozwoli nam dokonać wyboru urządzenia, spisze nasze dane oraz umówi kuriera na dogodny dla nas dzień. Dalsza procedura wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku przenoszenia numeru przez Internet.

Przeniesienie numeru do Orange w salonie

Największym plusem przenoszenia numeru bezpośrednio w salonie jest to, że nie musimy czekać na kuriera. Otrzymamy tymczasowy numer, który będzie aktywny od razu lub maksymalnie po 14 (w zależności od wybranej przez Ciebie opcji). Aby przenieść numer do Orange w salonie, należy wziąć ze sobą dowód osobisty. Warunkiem przeniesienia numeru do Orange jest posiadanie aktywnego numeru w innej sieci, czyli z możliwością wykonywania połączeń i odbierania sms’ów.

Wszystkie dane w dokumencie, który podpiszesz koniecznie muszą zgadzać się z tymi, które spisał Twój obecny operator.