Jeszcze jakiś czas temu, gdy chcieliśmy przenieść kontakty z jednego telefonu na drugi było to dosyć problematyczne. Jedynym rozwiązaniem było po prostu przepisywanie każdego kontaktu wraz z numerem, co niejednokrotnie doprowadzało do błędów. Dzisiaj sprawa jest znacznie łatwiejsza, bo wystarczy jedynie kilka razy stuknąć w ekran i sprawa będzie załatwiona. Trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić.

Przeniesienie kontaktów na iOs

Jeśli mamy z kolei system iOS identycznie sposób z chmurą jest tym najłatwiejszym. Cały proces jest podobny do tego w urządzeniach z systemem Android. Ciekawostką jest to, że opcja ta przeniesie nie tylko nasze kontakty, ale również wiadomości SMS czy kalendarze.

Zrozumiałe jest to, że nie każdy jest zwolennikiem takiego sposobu i wolałby zrobić to w inny sposób. Jest to eksport w formie vCard. Potrzeba do tego dodatkowej aplikacji chyba, że mamy ich kopie zapisaną na serwerach Apple. Jak to zrobić? Najpierw należy zalogować się na stronie iCloud.com za pomocą naszego Apple ID, a następnie przejść do kontaktów. Teraz musimy kliknąć na zebatkę w lewym dolnym rogu i wybrać opcje ” Eksportuj wizytówkę vCard”. Warto wiedzieć, że zostanie ona zastosowana do wybranych przez nas kontaktów. Taki plik wystarczy jedynie otworzyć na nowym urządzeniu i cały proces przenoszenia kontaktów jest zakończony.

Przeniesienie kontaktów z telefonu Android

Przyjrzyjmy się teraz bliżej systemowi Android. Mamy tutaj kilka sposobów na utworzenie kopii zapasowej wszystkich naszych danych. Wydaje się, że najłatwiejszym sposobem na przeniesienie kontaktów jest po prostu ich synchronizacja z chmurą. Jednym z rozwiązań są ”Kontakty Google”. Jest szansa, że już z nich korzystamy. Zapisują się tam wszystkie nasze numery i adresy znajdujące się w kontaktach. Dlatego właśnie przeniesie kontaktów jest takie proste – wystarczy tylko zalogować się na nowym urządzeniu na to samo konto i wybrać synchronizację kontaktów, po czym automatycznie zostaną one zapisane.

Ponadto w ustawieniach systemowych znaleźć możemy coś takiego jak ”Przenieś z innego telefonu”. Warto dodać, że dotyczy to Androida w wersji 8.0. Następnie zobaczymy 3 opcje:

  • Telefon HTC Android,
  • Inny telefon Android,
  • iPhone.

Następnie mamy wszystko wytłumaczone krok po kroku, więc na pewno każdy sobie poradzi. Istnieje jeszcze jeden sposób na przeniesienie kontaktów, a mianowicie trzeba wejść w systemowe kontakty, a następnie kliknąć w wielokropek znajdujący się w prawym górnym rogu. Teraz musimy wybrać opcje ”Zarządzaj kontaktami”. Wyświetlą nam się opcje dotyczące kopiowania kontaktów między kontami Google jak i możliwość zapisania wszystkich kontaktów w postaci pliku VCF na naszym urządzeniu. Teraz powinniśmy wybrać ”Importuj/eksportuj kontakty – Eksportuj do pamięci telefonu”. Następnie pozostaje nam już tylko wybrać konto i zapisać plik w pamięci nowego urządzenia. Import wygląda analogicznie.