Jak przenieść numer do NAU Mobile?

Czasami każdy z nas potrzebuje przeniesienia swojego numeru do innej sieci. Czynność tak nie należy do tych bardzo skomplikowanych, jednak w zależności od operatora wygląda to inaczej. Teraz pod uwagę weźmy sieć NAU Mobile. Na wstępie warto wspomnieć, że działa ona głównie w Internecie i tak też najłatwiej jest przenieść nasz numer. Jak zatem tego dokonać? Zacznijmy więc od przeniesienia numeru przez Internet. Pierwszym krokiem jest wejście na stronę operatora: https://www.naumobile.pl/.

Wybór oferty w NAU Mobile

Następnym krokiem jest kliknięcie pola: ”Oferta”. Ukarzą nam się wszystkie możliwe pakiety do wyboru:

  • Pakiet Zielony – 16,60 zł,
  • Pakiet Niebieski – 19,80 zł,
  • Pakiet Różowy – 24,50 zł.

Teraz musimy zdecydować się na któryś z nich i kliknąć ”Zamów”. Kolejny krok to wybór usługi. Zostaniemy przeniesieni na podstronę, gdzie będziemy musieli dokonać wyboru czy chcemy otrzymać nowy numer czy przenieść nasz dotychczasowy. Jeśli decydujemy się na drugą opcję klikamy: ”Chcę przenieść numer”. Następnie podajemy numer, który przenosimy w odpowiednim polu na stronie. Pozostaje nam tylko sprawdzić czy wszystkie warunki umowy się zgadzają. Jeśli tak to klikamy pole: ”Przejdź do kroku 2”. Krok 2 to podanie naszych danych takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail. Jeśli chcemy otrzymać 20 zł zniżki na abonament musimy wyrazić zgodę na e-komunikację i marketing. Powinniśmy sprawdzić czy wszystkie wprowadzone dane się zgadzają, a jeśli tak to klikamy: ”Wyślij zgłoszenie”. Kilka dni po tej operacji zadzwoni do nas operator sieci w celu upewnienia się upewnienia się, że chcemy przenieść numer oraz wyśle nam wszystkie dokumenty pocztą. Przy odbiorze paczki warto sprawdzić poprawność danych w umowie. Następnie musimy ją podpisać i oddać kurierowi. Karta będzie aktywna wraz z dniem rozpoczęcia umowy.

Przeniesienie numeru telefonicznie

Numer do sieci NAU Mobile możemy przenieść również telefonicznie. Aby to zrobić musimy również wejść na stronę operatora: https://www.naumobile.pl/, a następnie kliknąć zakładkę ”Przenieś numer”. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak tylko podać swój numer telefonu oraz odpowiednią dla nas godzinę kontaktu, a także wyrazić zgodę. Po tym wszystkim klikamy: ”Wyślij formularz”. Skontaktuje się z nami operator sieci i przedstawi wszystkie dostępne opcje, jeżeli zdecydujemy się na którąś z nich dalej procedura przeniesienia numeru wygląda tak samo jak w przypadku drogi Internetowej. Jak widać nie jest to nic trudnego, a wszystkie informacje zawsze są dokładnie podane.