Przeniesienie numeru do Lycamobile. Zobacz jaka jest procedura

Przeniesienie numeru do Lycamobile nie jest zbyt skomplikowaną procedurą. Warto jednak wiedzieć, że u każdego z nich wygląda ona nieco inaczej. Skupmy się teraz na sieci Lycamobile. Można powiedzieć, że w pewnym stopniu jest to sieć Internetowa. Aby rozpocząć proces przeniesienia numeru musimy wejść na stronę operatora: https://www.lycamobile.pl/po/portin i kliknąć ”Przenieś numer”. Na samym początku musimy zamówić kartę Lycamobile. W tym celu wchodzimy na stronę: https://www.lycamobile.pl/po/free-sim-request i wpisujemy tam wszystkie niezbędne nasze dane osobowe. Umowę otrzymamy na podany w formularzu adres.

Rejestracja nowej karty Lycamobile

Kolejnym krokiem przeniesienia numeru do Lycamobile jest zarejestrowanie otrzymanej karty w jednym z punktów. Lista wszystkich punktów obsługi klienta dostępna jest pod tym adresem: https://www.lycamobile.pl/po/resellers. Teraz wymagane jest od nas wykonanie telefonu pod wybrany przez nas numer.

Gdy już to zrobimy musimy odczekać 3 godziny na pełną ewidencję karty. Należy także złożyć wniosek o przeniesienie numeru. Zrobimy to przez stronę: https://www.lycamobile.pl/po/portin. Klikamy tam w pole ”Wniosek o przeniesienie numeru dla osoby fizycznej”. Wpisujemy wszystkie niezbędne dane, a następnie wysyłamy wypełniony formularz. Na adres mailowy podany we wniosku otrzymamy dokument PDF, który przyda się nam w następnym kroku.

Wybór oferty Lycamobile

Kolejny etap przeniesienia numeru do Lycamobile to ten kiedy mamy już zarejestrowaną kartę oraz potwierdzony wniosek. Musimy teraz wybrać interesującą nas ofertę operatora. Wchodzimy na stronę: https://www.lycamobile.pl/po/. Gdy dokonamy już wyboru klikamy w pole: ”Obecny klient”. W ostatnim etapie procedury jaką jest przeniesienie numeru do Lycamobile musimy podać nasz obecny numer i adres mailowy, na który otrzymamy potwierdzenie. Po kilku dniach od tego momentu powinien skontaktować się z nami kurier w celu ustalenia terminu, w którym podpiszemy umowę. Po podpisaniu umowy możemy w pełni korzystać z usług nowego operatora.

Telefoniczne przenoszenie numeru do Lycamobile

Istnieje również sposób na przeniesienie numeru do Lycamobile telefonicznie. W tym przypadku sprawa jest o wiele mniej skomplikowana. Wystarczy tylko zadzwonić pod numer 729 200 322, a konsultant wszystko nam dokładnie wyjaśni. Dowiemy się również od kiedy będziemy mogli korzystać z nowego numeru. Jak widać w jednym i drugim przypadku proces przeniesienia numeru nie należy do zbyt skomplikowanych czynności.