Jak przenieść numer do Lycamobile?

Przeniesienie numeru do innego operatora nie jest zbyt skomplikowaną procedurą. Warto jednak wiedzieć, że u każdego z nich wygląda ona nieco inaczej. Skupmy się teraz na sieci Lycamobile. Można powiedzieć, że w pewnym stopniu jest to sieć Internetowa. Aby rozpocząć proces przeniesienia numeru musimy wejść na stronę operatora: https://www.lycamobile.pl/po/portin i kliknąć ”Przenieś numer”. Na samym początku musimy zamówić kartę Lycamobile. W tym celu wchodzimy na stronę: https://www.lycamobile.pl/po/free-sim-request i wpisujemy tam wszystkie niezbędne nasze dane osobowe. Zostanie ona przysłana na podany w formularzu adres.

Rejestracja nowej karty

Kolejnym krokiem jest zarejestrowanie otrzymanej karty w jednym z punktów. Lista wszystkich punktów obsługi klienta dostępna jest pod tym adresem: https://www.lycamobile.pl/po/resellers. Teraz wymagane jest od nas wykonanie telefonu pod wybrany przez nas numer telefonu. Gdy już to zrobimy musimy odczekać 3 godziny na pełną ewidencję karty. Wymagane jest również złożenie wniosku o przeniesienie numeru. Zrobimy to przez stronę: https://www.lycamobile.pl/po/portin. Klikamy tam w pole ”Wniosek o przeniesienie numeru dla osoby fizycznej”. Wpisujemy wszystkie niezbędne dane, a następnie wysyłamy wypełniony formularz. Na adres mailowy podany we wniosku otrzymamy dokument PDF, który przyda się nam w następnym kroku.

Wybór oferty

Kolejny etap to ten kiedy mamy już zarejestrowaną kartę oraz potwierdzony wniosek. Musimy teraz wybrać interesującą nas ofertę operatora. Wchodzimy na stronę: https://www.lycamobile.pl/po/. Gdy dokonamy już wyboru klikamy w pole: ”Obecny klient”. W ostatnim etapie musimy podać nasz obecny numer Lycamobile i adres mailowy, na który otrzymamy potwierdzenie. Po kilku dniach od tego momentu powinien skontaktować się z nami kurier w celu ustalenia terminu, w którym podpiszemy umowę. Po podpisaniu umowy możemy w pełni korzystać z usług nowego operatora.

Telefoniczne przenoszenie numeru

W sieci Lycamobile istnieje również sposób na przeniesienie numeru telefonicznie. W tym przypadku sprawa jest o wiele mniej skomplikowana, ponieważ wystarczy tylko zadzwonić pod numer 729 200 322, a konsultant wszystko nam dokładnie wyjaśni. Dowiemy się również od kiedy będziemy mogli korzystać z nowego numeru. Jak widać w jednym i drugim przypadku proces przeniesienia numeru nie należy do zbyt skomplikowanych czynności.

Zostaw komentarz