Google Go, czyli wyszukiwarka idealna na smartfony

Jak wiadomo nie każdy z nas posiada już telefon z dużą ilością pamięci wewnętrznej. Niektórzy mają jej na tyle mało, że czasem ciężko jest zainstalować kolejne aplikacje. A co w przypadku, gdy chcemy mieć wyszukiwarkę Internetową, ale właśnie nie mamy na nią miejsca na dysku?

Google Go – co to takiego?

Tutaj z pomocą przychodzi wyszukiwarka Google Go, czyli aplikacja pozwalająca nam na wyszukiwanie wszystkiego w Internecie z tą jednak różnicą, że jest niezwykle lekka i zajmuje bardzo mało miejsca. Co więcej już teraz możemy pobrać ją za darmo ze Sklepu Google Play. Sama aplikacja waży trochę więcej niż 7 MB. Jest to wyszukiwarka idealna na urządzenia z Androidem właśnie ze słabszą specyfikacją techniczną. Warto jednak pamiętać, że aby z niej skorzystać system operacyjny jaki musimy mieć zainstalowany na naszym telefonie to minimum Android Lollipop 5.0. Jednak z aplikacji tej skorzystać mogą osoby z bardziej wydajnymi smartfonami tym bardziej, że posiada ona kilka naprawdę ciekawych funkcji.

Seria aplikacji Go i ciekawe funkcje

Jedną z nich jest obsługa Google Lens, czyli obiektywu Google, dzięki któremu możemy użyć kamery, aby odczytać jakiś tekst na głos. Jest również możliwe wyszukiwanie głosowe ze wsparciem dla odczytywania stron na głos. W zasadzie to pojawiła się seria aplikacji Go (Gmail Go, Gallery Go). Pozwolą one na korzystanie z odchudzonych wersji odpowiedników właśnie na trochę słabszych urządzeniach. Czasem, gdy na takim urządzeniu za 400 zł włączymy kilka takich aplikacji to po prostu się zawiesza, a dzięki odchudzonym wersją będziemy mieć możliwość normalnego korzystania ze wszystkich funkcji. Oczywiście, jeśli mamy odpowiednią ilość pieniędzy warto zdecydować się na mocniejszy sprzęt, jednak gdy nasz budżet jest ograniczony tego typu aplikacje mogą okazać się znakomitą alternatywą.