Fuchsia Os – nowy system operacyjny od Google’a

Jakiś czas temu można było zobaczyć informacje na temat nowego systemu operacyjnego od Google’a. Wydawało się jednak, że nic z tego nie będzie, bo długo nie pojawiały się żadne informacje, jednak teraz okazuje się, że została utworzona oficjalna strona tego systemu zatem można przypuszczać, iż prace nad nim nadal trwają. Co wiemy o samym systemie Fuchsia OS? O tym poniżej.

Fuchsia OS alternatywą dla Androida?

Dla tych którzy nigdy nie słyszeli o tym systemie to nazywa się on Fuchsia OS. Według samych producentów ma być to pewnego rodzaju alternatywa dla tak słynnego i lubianego Androida, gdyby ten zbliżał się do upadku. Wydaje się, że jest to całkiem dobry pomysł, gdyż właśnie z tego względu, że nie było alternatywy upadły dwa systemy, czyli BlackBerry oraz Symbian OS, dlatego warto być zabezpieczonym.

Strona systemu Fuchsia OS

Przechodząc do tematu samej strony internetowej można przypuszczać, że została ona utworzona najbardziej w celu samego rozreklamowania tego projektu, gdyż obecnie nie znajdziemy na niej żadnych konkretnych informacji oraz danych na temat systemu Fuchsia OS. Dla bardziej wtajemniczonych ciekawostką może być, że system ten nie pracuje na jądrze Linuksa jak chociażby Android, a na jądrze Zircon.

Fuchsia OS nie tylko na smartfony

Jak się okazuje ma być on przeznaczony na różne urządzenia. Sama strona internetowa ma w późniejszym czasie służyć za miejsce wymiany poglądów czy zainteresowaniu różnych deweloperów. System z kolei ma działać bardzo płynnie i być niesamowicie wydajny. Jak wiadomo z racji tego, że jest to dopiero początek nowego systemu, jeszcze długa droga zanim stanie się samodzielny i dorówna tym najlepszym.

Trudny start systemu Fuchsia OS

Na przykładzie mobilnego Windowsa zauważyć można, że najtrudniejsze może być przeskoczenie dostępnych aplikacji w sklepie, a na to w dzisiejszych czasach sporo osób zwraca dużą uwagę. Jednak są to na ten moment zbyt wygórowane wymagania, gdyż system jeszcze nie został nawet do końca stworzony. Dzięki wsparciu dla chipsetu Kirin 970 twórcom udało się importować go na Honor Play.

Jak zapewniają sami twórcy system ten nie jest tworzony z myślą konkurowania z Androidem, jednak gdyby udało się go wraz z biegiem dopracować na tyle, aby mógł walczyć z najlepszymi mógłby być świetnym pomysłem na płynne przejście z jednego systemu na drugi. Wiadome jest to, że jeśli Android stałby się kiedyś nieco mniej popularny to najnowszy system mógłby bardziej zaistnieć na rynku, jednak są to bardzo odległe czasy.