BlackBerry KEY 2 już w Polsce!

Już od wczoraj, długo wyczekiwany BlackBerry KEY 2 dostępny jest w salonach sieci PLAY. Kanadyjski producent, prezentował model w czerwcu bieżącego roku, jednak trochę potrwało, zanim ostatecznie trafił na polski rynek.

Model, o którym mowa stanowi kontynuację popularnego smartfona BlackBerry KeyOne, który pomimo swojej wysokiej ceny, cieszył się sporym zainteresowaniem. Twórcy telefonu poszli więc za ciosem i stworzyli model jeszcze lepszy, poprawiono w nim bowiem wszelkie niedociągnięcia, na które skarżyli się użytkownicy „jedynki”. Choć sam wygląd, nie uległ specjalnie zmianie, a wielkość 4,3 cala pozostała niezmienna, z pewnością może cieszyć pewien progres w kwestii procesora. Zamieniono go na bardziej nowocześniejszy i zdecydowanie bardziej wydajny Snapdragon 660 (8 x Kryo 260: 4 x 2,2 i 4 x 1,8 GHz; Adreno 512) z aż 6 GB pamięcią RAM. Zastosowanie takiego rozwiązania z pewnością wpłynie na szybkość pracy urządzenia, znacznie zwiększając ją względem poprzednika.

Pojemność baterii pozostała bez zmian, jednak użytkowników biznesowych (i nie tylko) z pewnością ucieszy fakt obecności technologii szybkiego ładowania Quick Charge 3.0, czy też kompatybilności z DisplayPort. Model, o którym mowa, to kontrola Androida 8.1 Oreo ze wszystkimi aplikacjami od BlackBerry, w tym również z BlackBerry Hub czy DTEK. Jeśli dołączyć do tego fizyczną klawiaturę, obejmującą 35 podświetlane przyciski i zintegrowany skaner linii papilarnych, powstaje smartfon, niemalże idealny dla miłośników klasycznych rozwiązań w mocno nowoczesnej formie. Miłym akcentem jest również obecność podwójnego modułu aparatu głównego: 12 Mpix z f/1.8 i pikseli wielkości 1,28 μm i 12 Mpix z f/2.6 i pikseli wielkości 1 μm.

Ponadto, wygody nadaje dwubarwna dioda doświetlająca, co znacznie poprawia jakość wykonywanych zdjęć. Z przodu, użytkownika wita kamerka 8 Mpix, co raczej jest standardem przy tej klasy propozycjach mobilnych.

BlackBerry KEY 2 stanowi propozycję drogą, choć miłośnikom marki z pewnością ona nie przeszkodzi. Na polskim rynku, model dostępny jest w sieci PLAY, można również zakupić go w sieciach salonów EURO AGD za „jedyne” 2999 zł.