Abonament za niecałe 19 zł. Sprawdźmy co zawiera

W dobie permanentnego wzrostu cen znalezienie atrakcyjnego abonamentu telefonicznego z internetem poniżej dwudziestu złotych nie jest proste. Sprawdzamy czy jest możliwe, by sieć Otvarta zaproponowała nam za niecałe 19 zł zadowalającą ofertę na abonament telefoniczny z internetem mobilnym.

Nikt nie lubi kontrolowania długości, czy ilości rozmów. Nawet jeżeli nie przepadamy za kontaktami telefonicznymi, to jednak jest wiele sytuacji, których trudno uniknąć. Przykładem wymuszającym długą rozmowę telefoniczną jest kontakt z przychodnią lekarską, gdzie podczas połączenia dowiadujemy się np. o 34 numerze w kolejce połączeń. Ponadto bywa, że rozmowy są na tyle interesujące, że trudno jest się rozłączyć po kilku minutach i jak się ostatecznie okazuje nie mija chwila, a pół godziny dawno minęło. Nawet, gdy ktoś jest zawsze zwięzły i rzeczowy podczas rozmów telefonicznych, to ilość połączeń sprawia, że 60 minut w pakiecie często nie wystarcza. Zatem nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne plus SMS bez limitu, które otrzymujemy w pakiecie od Otvarta za 18,99 są zdecydowanie niezbędne.

Nielimitowane rozmowy są ważne, niemniej jednak ważna jest ich jakość. Częściowo zależy ona od aparatu telefonicznego, ale również duży wpływ ma technologia, która te rozmowy umożliwia. Technologia HD Voice, którą dysponuje Otvarta, pozwala na uzyskanie większej naturalności i wyrazistości brzmienia głosu oraz polepszenia głośności. Dwukrotnie szersze spektrum częstotliwości w porównaniu do najbardziej powszechnej transmisji w telefonii komórkowej pozwala na doświadczanie rewelacyjnej jakości dźwięku w telefonie, zbliżonego do rozmowy bezpośredniej. Wracając do przykładu ze służbą zdrowia, można się pokusić o stwierdzenie, że jakość rozmowy telefonicznej jest większa niż bezpośredniej, szczególnie gdy w przychodni trzeba rozmawiać przez szybę.


Mógłby ktoś powiedzieć, że nie zawsze musimy dzwonić do przychodni, by umówić się na wizytę. Oczywiście pomijamy fakt, że ktoś ma możliwość oraz chęć wstania rankiem i jeszcze przed standardowymi, codziennymi obowiązkami dokonać stacjonarnej rejestracji. Do części przychodni można przecież zapisać się na wizytę online, wystarczy jedynie posiadać dostęp do internetu. Otvarta w ramach omawianego pakietu gwarantuje 21 GB, natomiast po wykorzystaniu przydzielonego transferu można korzystać z Internetu bez limitu przy zredukowanej prędkości. Taka opcja powoduje, że nie musimy się martwić o to, że po przekroczeniu wskazanej wartości całkowicie stracimy możliwość korzystania z łącza internetowego. Wydłuży się czas, jednak z każdą sprawą w przychodni, czy urzędzie online będziemy w stanie się uporać, nawet po przekroczeniu danego transferu danych.

Poza liczbą dostępnych GB bardzo ważną kwestią jest dostępna technologia i jakość połączenia z internetem. Słaby zasięg sieci i niska przepustowość łącza internetowego to jedne z najważniejszych elementów, które w dużej mierze wpływają na decyzję o nieprzedłużeniu umowy z dotychczasowym operatorem. Klienci sieci Otvarta mogą liczyć na stabilne połączenie z internetem, dzięki technologiom LTE i 5G.  Internet 5G, który swoim zasięgiem obejmuje coraz więcej miast i obszarów podmiejskich, charakteryzuje się zwiększoną prędkością transferu, zredukowaniem opóźnień do kilku ms, a także dużym wzrostem stabilności połączenia. Warto podkreślić, że obecnie rzeczywisty transfer oferowany przez sieć Otvarta wynosi nawet 600 Mb/s, a co ważniejsze będzie on wzrastał. Zatem poziom satysfakcji z korzystania z internetu mobilnego uzależniony jest od siły sygnału konkretnej sieci komórkowej, a skoro Otvarta dostarcza wyśmienitą jakość, wystarczy już tylko sprawdzić, czy nasze urządzenie obsługuje technologię 5G. Trzeba przyznać, że to jest już bardzo dobry pakiet za 18,99, ale na tym nie koniec.

W przypadku podróży najbardziej narażeni jesteśmy na zgubienie, bądź kradzież telefonu. Biorąc pod uwagę fakt, że poza funkcją komunikacyjną telefon komórkowy zaczyna przejmować funkcję naszego portfela, jego strata jest niezwykle niepożądana.  Jednym z atutów posiadania karty eSIM, którą oferuje sieć Otvarta wszystkim swoim użytkownikom, jest bezpieczeństwo w przypadku zgubienia lub kradzieży. Karty w formie cyfrowej nie da się tak łatwo pozbyć, jak karty tradycyjnej. Brak kodu PIN uniemożliwia wprowadzenie zmian, co daje możliwość zlokalizowania urządzenia po jego utracie. Chociaż karta eSIM nie jest jeszcze powszechnie stosowana, warto brać ją pod uwagę zaopatrując się w nowy telefon komórkowy, również z uwagi na proekologiczny charakter związany z jej wykorzystaniem.

Przedstawionej ofercie na abonament telefoniczny z internetem mobilnym w cenie 18,99 mówimy zdecydowanie TAK. Sieć Otvarta, za pomocą przedstawionego pakietu, pozwala zaspokoić potrzeby w sposób zadowalający. Gdyby jednak ktoś nie był przekonany, nic nie stoi na przeszkodzie spróbować, a w przypadku niezadowolenia zmodyfikować ofertę, bądź zrezygnować ze współpracy. Jest to możliwe, gdyż umowa podpisywana jest bezterminowo, z miesięcznym okresem wypowiedzenia.