Najlepsze telefony z bezprzewodowym ładowaniem

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że zastosowanie ładowania w technologii bezprzewodowej jest czymś bardzo odległym albo wręcz niemożliwym do wykonania. Dzisiaj realia są, jednak zupełnie odmienne. Tego typu rozwiązanie uważane jest za niesamowicie ekscytujący aspekt technologii mobilnej. Rzeczą normalną, a czasem wręcz obowiązkową jest to, że musimy posiadać przy sobie kabel do ładowarki, bo inaczej w przypadku rozładowania się naszego urządzenia stracimy kontakt ze światem.

Bezprzewodowe ładowanie jako rozwiązanie problemów

Dzieję się tak, ponieważ na rynek wraz z biegiem czasu wprowadzane są większe wyświetlacze czy też mocniejsze podzespoły, które wymagają coraz większych akumulatorów, jednak wydaje się, że pojemność samych baterii nie zawsze idzie w parze z zaawansowaną technologią. Jak na te rozwiązania technologiczne akumulatory powinny wytrzymywać bez ładowania zdecydowanie dłużej. Tutaj z pomocą mogą nam przyjść ładowarki indukcyjne, czyli te bezprzewodowe. Niektóre z nich pozwolą nam na naładowanie kilku urządzeń jednocześnie. Jeśli mamy zamiar już kupić tego typu ładowarkę w pierwszej kolejności powinniśmy zawsze sprawdzić w jakim dokładnie standardzie pracuje nasze urządzenie.

Dwie technologie: Qi i PMA

Istnieją 2 standardy, które napełnią baterię naszego smartfona właśnie w taki sposób. A są to: Qi i PMA. Warto wspomnieć o tym, że niektóre z telefonów obsługują oba te standardy, a wtedy sprawa jest znacznie ułatwiona, bo nie musimy zastanawiać się nad tym jaki obsługuje nasz telefon.

Najlepsze telefony z bezprzewodowym ładowaniem

Poniżej 3 najlepsze telefony z bezprzewodowym ładowaniem:

iPhone XS Max

Według niektórych jest to lepsza wersja jednego z najciekawszych urządzeń, które pojawiły się na rynku. Chodzi tutaj o iPhone X. Jest to model, który bez wątpienia w jeszcze większym stopniu poszerza możliwości wyżej wspomnianego urządzenia. Producenci dali nam do wyboru trzy wersje, jeśli chodzi o miejsce na przechowywanie danych – 64 GB, 256 GB oraz 512 GB. Dostępna pamięć RAM w tym urządzeniu to 4 GB, a ponadto zastosowano tutaj baterię o pojemności 3180 mAh. Jeśli chodzi z kolei o ładowanie bezprzewodowe opiera się ono o technologię Qi.

Samsung Galaxy S10

Wydaje się, że urządzenia Samsunga to w pewnym sensie tradycja. Mowa tutaj o tym, iż to właśnie one wyznaczają standardy, jeśli chodzi o produkty innych producentów. Najnowsze urządzenia są wyposażone w innowacyjne technologie, które jeszcze jakiś czas temu były jedynie na papierze, a teraz zostały zastosowane w praktyce.

Ten Samsung to już 10 odsłona modelu Galaxy. Co znajduje się w środku Galaxy S10? Przede wszystkim uwagę przykuwa dostępna pamięć wewnętrzna. O ile 128 GB nie robi jakiegoś większego wrażenia o tyle 512 GB jest już naprawdę konkretną liczbą. Znajdziemy tam także 8 GB pamięci RAM. Procesor w jaki został wyposażony Galaxy S10 to Samsung Exynos 9820. Ponadto znajduje się tam bateria o pojemności 3400 mAh. Oczywiście najważniejsze, czyli ładowanie indukcyjne możliwe jest, dzięki technologii PMA.

Xiaomi Mi Mix 3

Jeśli chodzi o konstrukcję Xiaomi Mi Mix 3, jest ona niezwykle ciekawa. Cechą charakterystyczną tego urządzenia jest wysuwana z góry szufladka za, w której zlokalizowane są aparaty. Dzięki temu nie będą one się rysować, ale także producent mógł zastosować większy ekran. Procesor jaki zastosowanow Xiaomi Mi Mix 3 to Qualcomm Snapdragon 845. Pamięć wewnętrzna jaka jest dla nas dostępna to 128 lub 256 GB. Z kolei najczęściej stosowaną pamięcią RAM w tym urządzeniu jest 6 GB, chociaż spotkać można także inne konfiguracje. Akumulator telefonu ma pojemność 3200 mAh. Bezprzewodowe ładowanie umożliwia nam technologia Qi.