Orange doładowanie. Jak doładować konto?

Posiadając numer na kartę w Orange, musimy doładować nasze konto, aby nie zabrakło na nim środków. Jeśli tak się stanie, nie będziemy mogli dzwonić ani wysyłać wiadomości. Ponadto taka operacja sprawi, że ważność naszego konta zostanie przedłużona. W jaki sposób doładować konto mając kartę w sieci Orange? Sposobów jest kilka i każdy z nich jest bardzo prosty.

Doładowanie Orange na kartę za pomocą kodu 

Pierwszy, chyba najbardziej znany sposób na doładowanie konta w Orange, to wprowadzenie specjalnego kodu, który znajduje się na karcie zdrapce lub na rachunku po wydruku z terminala. Jeśli chcesz, możesz w łatwy sposób sprawdzić stan swojego konta w Orange za pomocą kodów lub w aplikacji Mój Orange.

Gdzie kupić doładowanie Orange?

Kartę zdrapkę Orange można kupić w kiosku lub większości sklepów czy stacji benzynowych. Telekod znajdujący się na karcie zdrapce trzeba wprowadzić do telefonu w odpowiedni sposób.

Na klawiaturze należy wpisać *125*. Następnie za tym wpisujemy nasz kod doładowujący konto w Orange, a na samym końcu musimy wpisać ”#” po czym całość zatwierdzić wybierając połączenie. Jeśli zrobiliśmy wszystko prawidłowo to po chwili na ekranie powinna wyświetlić nam się informacja o doładowaniu konta w Orange – aktualny stan naszego konta oraz jego ważność.

Doładowanie konta Orange przez internet

Kolejny sposób to doładowanie telefonu poprzez stronę internetową. W tym celu wchodzimy pod adres: www.doladowania.orange.pl.

Następnie wpisujemy dwukrotnie numer telefonu, który chcemy doładować oraz nasz adres e-mail. Teraz klikamy ”dalej” i wybieramy kwotę doładowania.

Warto wspomnieć o tym, że możemy zapłacić klasycznie w złotówkach lub punktami payback. Po wybraniu kwoty musimy wybrać sposób płatności. Może być to transakcja BLIK, karta płatnicza lub przelew. Jeśli chcemy zapłacić przelewem musimy oczywiście wybrać bank, z którego tego dokonamy. Tym sposobem możemy również doładować nie tylko swoje konto, ale też kogoś innego.

Doładowanie konta Orange komuś za pomocą wiadomości

Istnieje także możliwość doładowania konta innej osoby. W tym celu musimy wysłać wiadomość sms pod numer: 501 700 700. W treści takiej wiadomości musimy wpisać kod doładowujący, który składa się z 14 cyfr, następnie naciskamy ”spację” i wpisujemy numer telefonu, który chcemy doładować, po czym ponownie wciskamy ”spację” i jeszcze raz musimy wpisać numer telefonu, który chcemy doładować. Na samym końcu klikamy wyślij i gotowe.

Doładowanie konta wraz z abonamentem Orange

Istnieje też rozwiązanie na doładowanie konta z telefonu z rachunkiem.

Trzeba tylko posiadać telefon na abonament w sieci Orange. Na samym początku trzeba wiedzieć, że każde doładowanie tego typu zostanie doliczone do naszej co miesięcznej faktury.

Mamy tutaj do wyboru dwie opcje – doładowanie jednorazowe lub cykliczne. Dzięki temu drugiemu rozwiązaniu środki będą automatycznie trafiały na nasze konto.

W przypadku doładowania jednorazowego musimy wysłać bezpłatną wiadomość sms na numer 8088. W treści takiej wiadomości należy wpisać ”DOLADUJ” Później po wciśnięciu spacji wpisujemy kwotę doładowania, po czym po raz kolejny wciskamy spację i wpisujemy numer telefonu, który chcemy doładować. Na sam koniec klikamy ”wyślij” i numer telefonu jest po chwili doładowany.

Jeśli z kolei zdecydujemy się na doładowania cykliczne musimy również wysłać sms pod ten sam numer o treści: ”CYKL” następnie po spacji wpisujemy kwotę doładowania, po czym po raz kolejny wciskamy spację i standardowo wpisujemy numer telefonu, który chcemy doładować. Następnie klikamy ”wyślij” i wszystko gotowe.

Doładowanie konta poprzez bankowość Internetową

Standardowym sposobem doładowania telefonu w Orange, który zapewne wszyscy znają jest doładowanie z poziomu bankowości internetowej. Sam sposób zależy od tego w jakim banku posiadamy konto. Doładowanie jest oczywiście całkowicie darmowe.