Najlepsze przeglądarki na Androida

Każdy z telefonów komórkowych stworzony jest przede wszystkim do dzwonienia, jednak dzisiejsze nowoczesne smartfony służą nam również do innych czynności w tym przeglądania stron Internetowych. Do tego zawsze wykorzystujemy jakąś przeglądarkę Internetową, która jest już fabrycznie zainstalowana na urządzeniu. Jednak jak wiadomo na rynku dostępne są również inne przeglądarki, które w wielu przypadkach wypadają lepiej niż ta zainstalowana przez producenta. Poniżej krótko opiszmy sobie najlepsze przeglądarki na telefony dostępne do pobrania w Sklepie Google Play za darmo.

Google Chrome, czyli absolutny lider

Pierwszą z nich jest Google Chrome. Na pewno wszyscy wiedzą, że jest ona dostępna nie tylko na urządzenia mobilne, ale też na komputery i właśnie z tego chyba jest znana najbardziej. Posiada bardzo czytelny interfejs oraz przede wszystkim jest bardzo wydajna. Mowa tutaj o obydwóch wersjach. Z tą jednak różnicą iż wersja na telefony ma bardzo dużą wadę – potrzebuje sporą ilość pamięci RAM co w szczególności zauważalne jest, gdy posiadamy starszy model telefonu. Aplikacja wtedy się zacina i działa bardzo powoli, jednak w przypadku tych nowszych smartfonów wszystko działa tak jak powinno.

Coś od Samsunga

Samsung Internet to kolejna bardzo popularna przeglądarka na telefony komórkowe i inne urządzenia przenośne. Nie ustępuje niczym wcześniej wspomnianej Google Chrome czy chociażby Safari od firmy Apple. Co ciekawe teraz można ją pobrać na telefony innych producentów – nie tylko Samsunga. Działa niezwykle sprawnie, a jej charakterystycznym punktem jest bardzo prosty interfejs, choć warto wspomnieć, że nie wszystkim przypada on do gustu.

UC Browser – z czasem coraz bardziej popularna

Teraz czas na UC Browser. Jest to może nieco mniej popularna przeglądarka niż dwie poprzednie, jednak każdy kto ją pobierze jest bardzo zadowolony. Odznacza się ona bardzo niskim użyciem pamięci RAM czy też zużyciem baterii, a ponadto ma niezwykle prosty i zarazem ciekawy system przełączania się pomiędzy poszczególnymi kartami. Jest to jedna z najchętniej pobieranych przeglądarek na urządzenia mobilne. Jedyną jej wadą jest dosyć wyraźny spadek wydajności po dłuższym użytkowaniu.

Opera Mini – mniej popularna, ale nadal znana

Opera Mini to również bardzo popularna przeglądarka na urządzenia mobilne. Jest znana na całym świecie, a za jej największe plusy uważa się niezwykle wysoką funkcjonalność i kompaktowy wygląd, który w dużym stopniu przypomina przeglądarkę Google Chrome. Chyba największa zaleta przeglądarki to możliwość skonfigurowania niemalże każdego elementu aplikacji pod siebie. Jest to duże ułatwienie w szczególności dla osób, które lubią tego typu eksperymenty.

Firefox – zapomniana przeglądarka

Jeszcze jakiś czas temu przeglądarka Firefox była jedną z najlepszych zaraz obok Chrome’a. Z czasem występowało, jednak wiele błędów, które nie pozwoliły jej na utrzymanie się w czołówce. Sama przeglądarka cechuje się bardzo szybkim działaniem, a cechą charakterystyczną jest niezwykle płynne przełączanie się pomiędzy poszczególnymi kartami. Co najważniejsze nie jest zależne to od tego czy pracujemy na słabszym czy mocnym urządzeniu, bowiem program bardzo dobrze działa nawet na telefonach z niższej półki.