Xiaomi Mi 9T Pro Premium – Potężny smartfon niedostępny w Polsce

Xiaomi Mi 9T Pro Premium to smartfon uważany za niesamowicie mocne urządzenie. Jednak nie ma się co dziwić – producent w tym przypadku zdecydował się na zastosowanie bardzo mocnych podzespołów. Według wielu w modelu tym mamy idealny stosunek ceny do jakości, a korzystając z tego smartfona, nie możemy narzekać na brak mocy. Skoro, więc tak jest to ,co znajduje się w środku?

Xiaomi Mi 9T Pro Premium – specyfikacja

Zacznijmy od początku, czyli od systemu operacyjnego. Jest to Android 9.0 Pie z MIUI 10. Ekran, jaki tutaj zastosowano, ma przekątną 6,39 cala i został wykonany w technologii AMOLED, a jego rozdzielczość to 2340 x 1080 pikseli.

Całym telefonem steruje ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 855 Plus, Adreno 640. Został on wsparty w zależności od wersji 8 lub 12 GB pamięci RAM. Z klei, jeśli chodzi o ilość pamięci wewnętrznej, to będzie to również w zależności od wersji 128 lub 512 GB. Urządzenie zostało wyposażone w potrójny aparat główny o matrycach odpowiednio 48, 13 oraz 8 Mpix. Nie zapomniano także o przedniej kamerce przeznaczonej do robienia selfie, której matryca wynosi 20 Mpix. Ponadto do naszej dyspozycji będzie Bluetooth 5.0 czy też czytnik linii papilarnych.

Xiaomi pomyślał również o osobach, które korzystają z dwóch kart SIM i zdecydował się na zastosowanie dual SIM.

Xiaomi Mi 9T Pro Premium – duża bateria z szybkim ładowaniem

Bateria, jakiej tutaj użyto, ma pojemność 4000 mAh – z jednej strony jest to dużo, jednak gdy popatrzymy na to, z jakimi podzespołami mamy tutaj do czynienia liczba ta nie robi już takiego wrażenia, nie mniej jednak taka pojemność baterii jest w stanie zapewnić nam dość długi czas pracy na jednym ładowaniu. Dodatkowo wyposażona jest w szybkie ładowanie 27W. Dokładne wymiary telefonu wynoszą: 156.7 x 74.3  x  8.8 mm.

Xiaomi Mi 9T Pro Premium — cena

Urządzenie na ten moment ma być dostępne tylko na rynku Chińskim i nie wiadomo czy będzie w oficjalnej dystrybucji na rynku Europejskim, jednak już teraz możemy powiedzieć coś o cenach, a trzeba przyznać, że są one niezwykle atrakcyjne. W zależności od wersji, jaką wybierzemy, prezentują się w następujący sposób:

  • 8 GB RAM +128 GB – ok. 1500 zł,
  • 8 GB RAM + 512 GB – ok. 1660 zł,
  • 12 GB RAM + 512 GB – ok. 1790 zł.

Telefon z takimi podzespołami naprawdę robi wrażenie, a biorąc pod uwagę, to ile kosztuje, warto na poważnie zastanowić się nad jego kupnem. Już dziś można zamówić telefon z Chin.