Jak przenieść kontakty z Windows Phone na Androida?

[table id=11 responsive=scroll /]
Jak wiadomo od czasu do czasu musimy zmienić swój telefon na nowy. Wynika to zazwyczaj ze zużycia dotychczasowego urządzenia lub po prostu nasz stary telefon nam się znudził. Jednocześnie z wymianą smartfona za każdym razem wiąże się przenoszenie kontaktów. Zawsze jest to problematyczne, gdyż nie wiadomo czy kontakty są na karcie SIM czy też w pamięci telefonu. Jeśli posiadamy telefon z systemem Windows Phone, a nasz nowy telefon będzie posiadał popularnego Androida jest prosty i szybki sposób na przeniesienie wszystkich kontaktów.

Przeniesienie kontaktów przy pomocy komputera

W pierwszej kolejności musimy sprawdzić czy w telefonie z Windows Phone mamy aktywne konto Microsoft. W tym celu należy wejść w ”Ustawienia”, a następnie odszukać pozycji ”Poczta+konta”. Zobaczymy wówczas czy mamy konto czy nie. Jeśli go nie posiadamy, musimy je utworzyć co jest bardzo proste, a wszystkie wskazówki będą wyświetlały nam się na ekranie.

Teraz musimy zrobić kilka rzeczy na komputerze. Należy zalogować się na nasze konto Outlook podając adres e-mail i hasło – w analogiczny sposób jak w telefonie. Następnie w lewym górnym rogu klikamy menu i wybieramy pozycję ”Kontakty”. Najeżdżamy na ”Zarządzaj” i klikamy ”Eksportuj na potrzeby usługi Outlook.com i innych usług”. Teraz zapisujemy plik CSV z kontaktami w dogodnym dla nas miejscu w pamięci komputera.

Kolejny krok to zalogowanie się na koncie Google poprzez stronę gmail.com. Z lewej strony rozwijamy listę Gmail i wybieramy ”Kontakty”. Następnie na górze strony klikamy ”Więcej” po czym wybieramy ”Importuj”. Wybieramy, który zapisaliśmy na dysku.

Ostatni krok to pobranie kontaktów na nasze urządzenie z systemem Android. W tym celu wchodzimy w ustawienia, a następnie w pozycję ”Konta”. Wybieramy nasze konto Google, a następnie musimy zaznaczyć opcje ”Synchronizuj kontakty”. Aby operacja przebiegła pomyślnie telefon musi mieć połączenie z Internetem. Po chwili wszystkie nasz kontakty są na urządzeniu z Androidem.

Przeniesienie kontaktów z Windows Phone na Androida poprzez Bluetooth

Istnieje jeszcze jeden sposób na przeniesienie kontaktów z Windows Phone na Androida. Można to zrobić za pomocą Bluetooth. Wystarczy tylko na urządzeniu z Windows Phone go uruchomić i upewnić się, że telefon jest widoczny dla wszystkich urządzeń. Jeśli połączymy już urządzenia, to na nowym telefonie wybieramy ”Przekaż moje dane”, naciskamy ”Kontynuuj” po czym musimy wykonywać krok po kroku instrukcje wyświetlane na obydwóch telefonach. Warto tylko upewnić się, że w nowym telefonie jest zaznaczone pole ”Kontakty”.

Jak widać zarówno jeden jak i drugi sposób jest bardzo prosty, dzięki czemu każdy na pewno bez żadnego problemu poradzi sobie z przeniesieniem kontaktów.