Rebtel oferta sieci komórkowejOferta Rebtel nie jest już dostępna na rynku Polskim.

Rebtel – szwedzka marka, która od tego roku wkroczyła na polską arenę operatorów komórkowych. Jej premiera miała miejsce w połowie czerwca, jednak początkowo nowe usługi mogli testować wyłącznie mieszkańcy Wrocławia. 9 października w Krakowie odbyła się konferencja prasowa, rozpoczynająca oficjalne działanie sieci na terenie całego kraju. W tym samym momencie ruszyła strona internetowa, pozwalająca na uzyskanie wszystkich niezbędnych informacji, jak również zarejestrowanie nowej karty SIM.

Rebtel działa na nadajnikach Plusa, co gwarantuje zasięg w nawet najbardziej odległych zakątkach kraju. Jest siecią wirtualną, możliwą do zakupu poprzez stronę internetową. Twórcy nie dają możliwości zakupu telefonów w ramach konkretnych ofert, bowiem, jak sami podkreślają, zależy im na pozyskiwaniu Klientów, dając im maksymalną swobodę i brak przymusu związanego z podpisywaniem długoterminowych umów.

Pierwsze tygodnie pokazują, że szwedzka firma ma wiele do zaoferowania i szybko może stać się poważną konkurencją dla innych, wirtualnych operatorów.

Prosty sposób na zamówienie karty Rebtel

Kartę SIM Rebtel można zamówić poprzez prostą w obsłudze stronę internetową. Wypełnienie kilku niezbędnych informacji wystarczy, aby w krótkim czasie móc swobodnie korzystać z nowych możliwości. Co więcej, wirtualny operator Rebtel zamieszcza od razu specjalne okienko, w którym użytkownik może podać swoją kartę kredytową, co zdecydowanie ułatwia zamawianie w późniejszym czasie, dodatkowo płatnych pakietów (internetowych bądź roamingowych).

Jak podają pracownicy, na kartę SIM przyjdzie poczekać ok. 2 dni roboczych, a dostawą zamówień ma zająć się znana firma kurierka DPD.

Rebtel strona www

Pakiet startowy, czyli wszystko co potrzebujesz – całkowicie za darmo

Nowa karta SIM pozwala każdemu użytkownikowi na swobodne korzystanie ze wszystkich dostępnych usług. W ich skład wchodzą więc: nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci dostępnych w kraju, brak ograniczeń w wysyłaniu smsów oraz 1 GB internetu.

W każdym momencie odbiorca może dokupić jeden z kilku pakietów internetowych i tym samym zyskać:

  • 1 GB za 7 zł;
  • 5 GB za 15 zł;
  • 10 GB za 20 zł;
  • 20GB za 25 zł;
  • 50 GB za 30 zł.

Jest to więc jedyny koszt miesięczny, który może zostać naliczony, pod warunkiem, że użytkownik nie będzie wykonywał żadnych połączeń poza granicami kraju. Co więcej, dokupując jakikolwiek pakiet internetu (nawet najtańszy), odbiorca uzyskuje opcję wysyłania darmowych mmsów, które nie są pobierane z transferu danych. Aby upewnić się, że posiada się właściwe ustawienia do tej usługi, wystarczy wysłać smsa na numer 8090 o treści „MMS”.

Specjalna oferta dla Ambasadorów Rebtel

Już dziś można zostać ambasadorem Rebtel, zarówno poprzez specjalny kod zaproszeniowy, jak i bezpośrednio poprzez aplikowanie na stronie internetowej. Zdecydowani użytkownicy, poza darmowymi rozmowami i smsami, otrzymają wówczas aż 10 GB transferu danych, co w praktyce oznacza brak jakichkolwiek kosztów.

Co odróżnia Rebtel od innych operatorów?

Wirtualny operator deklaruje darmowe rozmowy międzynarodowe, możliwe do wykonywania dzięki specjalnej aplikacji Rebtel. Ta sama aplikacja pozwala na dokonywanie wszystkich zmian na własnym koncie, jest więc pomysłem ciekawym. Jedynym warunkiem darmowych połączeń z innymi krajami jest fakt, iż druga strona również musi posiadać to samo rozwiązanie. Finalnie, operatorowi zależy na dotarciu do jak największej grupie odbiorców, którzy mogliby się między sobą komunikować, wykorzystując specjalny program na telefon.

Niezły początek, czyli pierwsze przenosiny do sieci Rebtel

Jak podaje raport Urzędu Komunikacji Elektronicznej, w III kwartale wśród kilku tysięcy użytkowników zmieniających sieć, znalazło się również 673 klientów, którzy zdecydowali się przenieść do Rebtel.

Jak Rebtel prezentuje się na tle konkurencji?

Darmowa oferta wirtualnego operatora jest bez wątpienia najlepszą wśród tych, proponowanych przez inne sieci. Oczywiście mowa o usługach, dostępnych za mniej niż 10 zł miesięcznie. Rebtel liczy na zarobek dzięki dodatkowym pakietom internetowym. Można by było się więc spodziewać, iż stawki transferów, będą odbiegały od operatorów strukturalnych. Tymczasem, ostatnie porównania jasno pokazują, iż różnice te nie są wielkie – ba, w niektórych przypadkach nowy operator zdecydowanie deklasuje przeciwników.

Klasycznym i najwygodniejszym pakietem jest opcja transferu 10 GB za 20 złotych, pozwalająca na znaczne wyróżnienie się na tle konkurencji. Np. Plus proponuje tą samą wielkość pięć złotych drożej, nie wspominając o np. Play na kartę, gdzie za tą cenę odbiorca zyskuje tylko 6 GB internetu.

Wśród operatorów wirtualnych sytuacja jest bardzo wyrównana, gdyż podobną cenę oraz usługi oferuje Lajt Mobile, nju mobile, Premium Mobile oraz Virgin Mobile. Co więcej, wszyscy wymienieni operatorzy działają na nadajnikach Plusa, więc kryterium wyboru musi być inne, niż tylko zasięg.

Rebtel jest kolejną opcją dla ludzi oczekujących wiele – za niewiele. Czas pokaże, czy odbiorcy zdecydują się zaufać szwedzkiej marce, czy bardziej skłonią się do znanych propozycji.

Rebtel opinie użytkowników
4.8
Opinie o ofercie
4.5
Jakość obsługi
4.5
Cena
3.3
Zasięg sieci
Opinii (2 opinii) {{ reviewsOverall }} / 5
Opinie Klientów... Twoja opinia (proszę, nie używaj wulgaryzmów. Komentarze wulgarne będą usuwane)
Sortuj według:

Be the first to leave a review.

Zweryfikowana ocena
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Pokaż więcej opinii
{{ pageNumber+1 }}
Twoja opinia (proszę, nie używaj wulgaryzmów. Komentarze wulgarne będą usuwane)