Android 10, czyli krótko o nazwie systemu

Od jakiegoś czasu z różnych źródeł można było dowiedzieć się, że Google jest w trakcie prac nad nowym systemem operacyjnym na urządzenia mobilne. Punktem charakterystycznym w tej sprawie jest to, iż oznaczenie systemu będzie dużo krótsze niż w przypadku poprzedników i w tej sytuacji ma do czynienie po prostu z systemem Android 10. Do tej pory wyglądało to tak, że była wersja systemu, a zaraz po niej producent wprowadzał kolejne oznaczenia ułożone alfabetycznie. Teraz się to zmieniło i zrezygnowano z takiego postępowania.

Android i nowa nazwa

Najnowszy system miał nosić nazwę Android Q lub Android 10. Twórcy zdecydowali się, że zostaną przy tej drugiej, prostej wersji. Czym to jest spowodowane? Producent wydał oficjalny komunikat, z którego jasno wynika, iż chodzi tutaj tylko i wyłącznie o uproszczenie nazwy.

Ma być to duże ułatwienie dla tych, którzy nie byli zbyt mocno wtajemniczeni w świat nowości, aby jak najłatwiej rozpoznać najnowszą wersję systemu i nie mieć żadnych problemów z jej rozpoznaniem. Jeśli chodzi o troszkę bardziej humorystyczny punkt widzenia to niektórzy użytkownicy czasami patrząc na nazwy systemów Android mieli skojarzenia z deserami. Takim przykładem może być chociażby Android Marshmallow, który kojarzył się z popularnymi piankami i co ciekawe padały nawet pytania jaki smak ma ta wersja systemu.

Nowe logo Androida

To jednak jeszcze nie wszystkie zmiany, jeśli chodzi o jeden z najbardziej popularnych systemów na świecie, bo zdecydowano się także na zmianę loga, a właściwie jego odświeżenie. Zmieniono kolor napisu – od tej pory będzie czarny zamiast zielonego.

Ponadto zastosowano korektę czcionki oraz podjęto decyzję o dodaniu głowy robota przy napisie. Zmian może i nie jest dużo, ale na pewno mają one spore znaczenie tym bardziej, że w dzisiejszych czasach każdy chce, aby nowe nazwy były proste do zapamiętania.

Kiedy nowa wersja Androida?

Choć najnowsza wersja Androida jeszcze nie pojawiła się na rynku jesteśmy już ciekawi jakie da nam możliwości oraz jakie nowe funkcję wprowadził producent. Ma ona ujrzeć światło dzienne w ciągu najbliższych kilku tygodni. Możemy oczekiwać, że nowa odsłona systemu Android będzie lepsza od poprzedniej i da nam wiele nowych funkcji.