Jaki abonament rodzinny wybrać?

Wybór, jakim jest abonament rodzinny pozwala nie tylko na obniżenie kwoty comiesięcznych rachunków, ale także na oszczędności w domowym budżecie. Taki rodzaj usług oferuje wielu operatorów komórkowych. Postanowiliśmy porównać i zestawić ich oferty przeznaczone dla 2 użytkowników. Podczas tworzenia rankingu kierowaliśmy się 3 udogodnieniami, które powinny być dostępne dla każdego z numerów komórkowych w pakiecie.

Należą do nich:

    • Bezpłatne połączenia głosowe bez nałożonego limitu
    • Transfer danych wynoszący minimum 2 GB/ msc.
    • Nielimitowane sms-y bez naliczanie dodatkowych opłat

Tworząc naszą listę kierowaliśmy się przede wszystkim także ceną miesięcznego abonamentu.

Zestawienie wyników

Z przeprowadzonego porównania wynika, że poszczególni operatorzy komórkowi różnią się między sobą nie tylko pod względem naliczanych opłat, ale także jakości oraz obsługi dodatkowych usług. Na podium znalazły się marki, które oferują najtańszy z możliwych abonamentów wraz ze zróżnicowanym pod względem ilości GB pakietem internetowym. Warto podkreślić, że submarka Orange – Nju Mobile proponuje swoim Klientom udogodnienia związane z coraz dłuższym stażem w sieci (więcej transferu). Natomiast, jeżeli kryterium, którym będziemy się kierować będzie jedynie wysokość miesięcznego abonamentu nasze zestawienie wygra Premium Mobile.

Abonament rodzinny – którego operatora wybrać?

W tym zestawieniu na pozycje liderów wysuwają się Orange i Plus oferujący swoim Klientom abonament wynoszący ok. 30 złotych miesięcznie za pojedynczego użytkownika. Warto jednak podkreślić, że czołowi operatorzy komórkowi naliczają wyższe opłaty, niż marki, które znajdują się na podium naszego zestawienia. T-Mobile i Play zamykają stawkę rankingu proponując swoim użytkownikom abonamenty w wysokości po 40 złotych na osobę, przy czym Play oferuje także cały szereg ciekawych usług dodatkowych, które przez długi okres są obsługiwane bez naliczania dodatkowych opłat.

Decyzja dotycząca tego, jaką markę lub operatora wybrać zależy od oczekiwań i predyspozycji każdego z użytkowników oddzielnego numeru telefonu. Sieci typu MVNO najczęściej naliczają mniejsze opłaty, ale w zamian nie oferują usług dodatkowych. Odwrotnie jest w przypadku dużych sieci komórkowych.