Na to pytanie poszukuje odpowiedzi wiele osób zainteresowanych korzystaniem z nowego numeru, jego przeniesieniem lub przedłużeniem umowy. Kwestia ta jest o tyle ważna, bo jeżeli zdecydujemy się na podpisanie umowy, jesteśmy zobowiązani do jej przestrzegania. Czy warto decydować się na taki krok? A może korzystniej dla nas będzie zastanowić się nad innym planem taryfowym? Wspólnie przyjrzyjmy się plusom i minusom podpisywania umowy na dwa lata w abonamencie.
Plusy podpisania umowy abonamentowej na dwa lata
Abonament jest formą współpracy występującej między Klientem a operatorem wybranej sieci komórkowej. Opiera się on na zapewnieniu stałych warunków dotyczących korzystania z usług przez okres 24 miesięcy. W ramach podpisanej umowy otrzymujemy nieprzerwany dostęp do takich usług jak połączenia, wiadomości tekstowe czy stały miesięczny pakiet transferu danych. Warto podkreślić to, że po opłaceniu wymaganej kwoty nie musimy martwić się o doładowanie konta- zostanie ono zasilone automatycznie.
Umowa w abonamencie skierowana jest przede wszystkim do tych osób, które korzystają z telefonu często i systematycznie- w wielu przypadkach pozwala on na znaczne obniżenie kosztów. Jest to szczególnie ważne dla tych osób, które używają telefonu do celów służbowych. Następnym plusem dla wielu osób może być zakup fajnego telefonu w przystępnej cenie. Warto dodać, że w zależności od stawki abonamentu, wybór dostępnych modeli może być naprawdę duży. To idealne rozwiązanie dla takich osób, które nie są w stanie jednorazowo wyłożyć dużej sumy środków finansowych.
Minusy długoterminowych abonamentów komórkowych
Podpisanie umowy abonamentowej jest przede wszystkim formą „uwiązania” z jednym operatorem sieci komórkowej na okres kilkunastu miesięcy. Takie rozwiązanie na pewno nie przypadnie do gustu tym, którym zależy przede wszystkim na wolności w sferze opłat za usługi telefoniczne. Warto zwrócić uwagę także na to, że zerwanie umowy abonamentowej oznacza konieczność zapłacenia dużej kary finansowej. Tego problemu nie mają posiadacze telefonów w ofercie na kartę. Zawieranie umowy abonamentowej nie wyjdzie także na korzyść wszystkim tym, którzy korzystają z telefonu tylko od czasu do czasu i nie potrzebują nowoczesnego modelu smartfona.
Dużo bardziej atrakcyjna dla nich pod każdym względem będzie opcja na kartę. Podpisanie umowy w abonamencie nie przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy przede wszystkim cenią sobie wolność i elastyczność w obrębie korzystania z usług telefonicznych. Umowa nakłada na nas mniejsze lub większe ograniczenia. Pozostaje jeszcze kwestia finansowa. Przede wszystkim trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, że nie wszystkich użytkowników telefonów komórkowych stać na to, aby płacić wysoki abonament.
Rozwiązanie to może się nie sprawdzić szczególnie w tym przypadku, gdy nie mamy stałego źródła dochodów np. u studentów czy osób poszukujących pracy. Decydując się na usługę abonamentową, musimy liczyć się z tym, że jesteśmy zobowiązani do comiesięcznego opłacenia rachunku.