Samsung Electronics umieszczony został na liście 10 najlepszych marek świata co jest jak najbardziej zrozumiałe, gdyż śmiało można powiedzieć, że mamy tutaj do czynienia z absolutną światową czołówką. Na dzień dzisiejszy Samsung to wiodący producent telefonów komórkowych na rynku.

Telefony Samsung czyli cena w parze z jakością

Same ceny za telefony Samsung nie są niskie, jednak bez wahania można stwierdzić, iż w przypadku tej firmy jakość idzie w parze z ceną i zdecydowanie warto wydać tyle pieniędzy na nowy telefon. Telefony Samsung zazwyczaj służą klientom przez wiele lat. Jeśli chodzi o telefony firmy Samsung to najpopularniejszą serią jest ”Galaxy”. Pierwszy model z tej serii pojawił się na rynku w 2009 roku. Była to jedna z trzech flagowych serii wypuszczona na rynek przez Samsunga.

[pt_view id=”57bea80hn1″]

Najlepszy model Samsunga

Na dzień dzisiejszy najnowszy model to Samsung Galaxy S10, który przedstawiony został 20 lutego 2019 roku na Mobile World Congress w San Francisco. Bije on absolutnie na kolana inne, konkurencyjne firmy znajdujące się na rynku. Takie marki jak Xiaomi próbują mu dorównać, jednak wydaje się, że na dzień dzisiejszy nie jest to możliwe.

Samsung Galaxy S10 – czyli co w nim jest?

Samsung Galaxy S10 na pokładzie ma najmocniejsze podzespoły dostępne na rynku. Do naszej dyspozycji w telefonie Samsung Galaxy S10 jest ośmiordzeniowy procesor Exynos 9 9820. Otrzymamy również 8 GB pamięci RAM co jest wystarczającą ilością do tego, aby robić kilka czynności jednocześnie, telefon nie ma prawa się zawiesić. Jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną to będzie to w zależności od wybranej wersji 128 lub 512 GB.

Ekran w tym modelu ma przekątną 6,1 cala, a jego rozdzielczość wynosi 1440 na 3040 pikseli. Bateria jaką tu zastosowano ma pojemność 3400 mAh i wspiera ładowanie indukcyjne w technologii PMA. W przypadku, gdy jesteśmy posiadaczami tego telefonu możemy się naprawdę cieszyć, gdyż obecnie nie znajdziemy lepszego urządzenia. Może poza wyjątkiem Samsunga Galaxy S10+, jednak różnica nie jest bardzo duża, poza tym to ta sama rodzina telefonów. Obecnie za Galaxy S10 musimy zapłacić ok. 4 tys zł.

Wszystko wskazuje na to, że firma Samsung jeszcze przez długi czas pozostanie w czołówce producentów na rynku. Firma Samsung jest tą uważaną za jedną z najpopularniejszych na rynku o ile nie za najbardziej popularną. Jej siedziba mieści się w Korei Południowej w mieście Suwon. Została założona w 1938 roku przez Lee Byung-chula.

Historia marki Samsung

Początkowo była to firma eksportowa, jednak wraz z biegiem czasu rozszerzała swoją działalność również na inne dziedziny. W roku 1987 zmarł założyciel firmy. Po jego odejściu Samsung został podzielony na cztery grupy biznesowe – Samsung, Shinsegae, CJ Group oraz Hansol. Skupmy się jednak tylko i wyłącznie na Samsung Electronics, czyli największym członku całej grupy. Jej rok założenia to 1969. Jest w niej zatrudnionych niespełna 300 tysięcy pracowników na całym świecie, a dokładniej w 58 krajach. Według niektórych danych w roku 2003 obrót wyniósł 101,7 miliarda dolarów.