SmartneyPrzykładem firmy działającej na rynku określanym często jako parabankowy jest Smartney. To całkowicie nowa marka pożyczek pozabankowych w Polsce. Należy on do francuskiej grupy Oney Bank, która działa od 35 lat, jest obecna w 11 krajach i obsługuje ponad 7,6 miliona klientów. Polski oddział Smartey jest członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych i przestrzega wdrożonych przez tę korporację Zasad Dobrych Praktyk. 

Smartney opinie klientów

Z punktu widzenia klienta proces udzielania pożyczek w Smartney jest transparentny i zrozumiały, bez ukrytych treści pisanych “drobnym drukiem”, dlatego Smartney cieszy dobrymi opiniami użytkowników.

Smartney opinie
5
Oferta
3.5
Obsługa Klienta
Opinii (3 opinii) {{ reviewsOverall }} / 5
Opinie klientów Zostaw opinię
Sortuj według:

Be the first to leave a review.

Zweryfikowana ocena
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Pokaż więcej opinii
{{ pageNumber+1 }}
Zostaw opinię

Kto może pożyczyć pieniądze w Smartney?

Pożyczki Smartney oferowane są obywatelom polskim, którzy znajdują się w przedziale wiekowym od 23 do 70 lat. Muszą oni również posiadać rachunek bankowy, w celu weryfikacji swojej tożsamości oraz do wypłaty pożyczanej kwoty w przypadku pozytywnej decyzji kredytowej.

To idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie prostotę formalności i możliwości wyboru. A do tego wszystko online, czyli bez kompletowania i wysyłania sterty zaświadczeń. Aby złożyć wniosek o pożyczkę konsumencką potrzebny jest tylko smartfon albo komputer oraz dowód osobisty.

Smartney – Weryfikacja tożsamości i zdolności kredytowej

Weryfikacja tożsamości online możliwa jest na trzy sposoby:

  • przez bezpieczne połączenie z kontem bankowym, wymagane jest zalogowanie się do twojego konta w bankowości elektronicznej, w przypadku tej metody mamy do dyspozycji najwyższy limit pożyczki, aż do 60.000 złotych
  • przez szybki przelew, by zweryfikować tożsamość należy przelać 1 złotych, który potem jest zwracany przez Smartney, w ten sposób pożyczyć można maksymalnie 15.000 złotych
  • przez przelew tradycyjny, na kwotę 1 grosza.

Decyzja kredytowa podejmowana jest natychmiast po połączeniu z kontem bankowym lub otrzymaniu przez Smartney przelewu weryfikacyjnego.

Firma Smartney dla celów weryfikacji zdolności kredytowej korzysta z tych samych baz danych, z których korzystają banki oraz inne instytucje parabankowe. Jest to przede wszystkim BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, a także takie organizacje jak Big InfoMonitor, baza Erif, czy Krajowy Rejestr Długów. W tych ostatnich znajdują się zapisy o przeterminowanych długach i znalezienie się tam niestety bardzo utrudnia otrzymanie pożyczki.

W miejsce tradycyjnej weryfikacji zaświadczeń o dochodach Smartney korzysta z automatycznej weryfikacji na podstawie historii rachunku bankowego. Upraszcza to i przyspiesza proces, powoduje jednak, że chcąc wnioskować o wyższe kwoty połączenie z naszym bankowym kontem online będzie niezbędne. Cały proces weryfikacyjny według Smartney nie powinien zajmować dłużej niż jedna minuta. Jest on także całkowicie bezpiecznie, nie trzeba zatem obawiać się o podawane w formularzu dane osobowe.

Błyskawiczna wypłata pożyczki w Smartney

Oferowane przez firmę Smartney pożyczki charakteryzują się niezwykle krótkim czasem wypłaty. Niemal 90% pozytywnych decyzji skutkowało otrzymaniem pieniędzy na rachunek bankowy w czasie krótszym niż 30 minut. W nagłych przypadkach jest to korzyść, która ma dla klientów ogromne znaczenie.

Koszty pożyczki Smartney

Minimalne oprocentowanie, jakie przedstawione jest na stronie internetowej Smartney to zaledwie nieco ponad 15% RRSO (Rzeczywistej Rocznej Skali Oprocentowania). Oczywiście nowi klienci, szczególnie ci stanowiący większe ryzyko nie zawsze będą mieli do niego dostęp. Z kolei maksymalne oprocentowanie pożyczki to 80%, dotyczy ono kredytów konsumenckich o większym ryzyku oraz krótkich terminach spłaty.

Czy pożyczki w Smartney są bezpieczne?

Tak, udzielane przez Smartney pożyczki są całkowicie bezpieczne i w 100% legalne. Firma ta wpisana jest rejestru instytucji pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Działa na podstawie Ustawy o kredycie konsumenckim i podlega nadzorowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jak wszystkie inne parabanki w Polsce.

Czy w Smartney można zawiesić spłatę rat z powodu Covid-19?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a także z aktualnymi rekomendacjami Związku Przedsiębiorstw Finansowych, Smartney umożliwia otrzymanie przez swoich klientów wsparcia. Osoby, które w związku z pandemią Covid-19 straciły pracę lub główne źródło dochodu powinny kontaktować się parabankiem w sprawie indywidualnego rozpatrzenia ich sytuacji finansowej. Także osoby, które z powodu Covid-19 doświadczyły innych problemów utrudniających spłatę zobowiązań mają szansę na otrzymanie wsparcia ze strony Smartney.

Informacje na temat szczegółów oferty Smartney

Wszystkie informacje niezbędne do podjęcia świadomej decyzji na temat zaciągnięcia pożyczki w Smartney dostępne są w Strefie Klienta. Znajdziemy tam między innymi szczegóły dotyczące aktualnego oprocentowania oraz całkowitych i cząstkowych kosztów kredytu. Znajduje się tam również harmonogram spłat zaciągniętego zobowiązania.

Jak wygląda spłata rat pożyczki w Smartney?

Kredyt konsumencki udzielony przez firmę Smartney spłacany jest w miesięcznych ratach. Po zalogowaniu się na swoje konto klienta znaleźć można indywidualny numer rachunku do przelewania rat. Spłaty możliwe są również poprzez system szybkich przelewów, istnieje także opcja automatycznej spłaty, po podpięciu do konta klienta naszej karty płatniczej. Oczywiście istnieje także możliwość wcześniejszego spłacania rat, a nawet pożyczonej kwoty w całości.

Smartney wyróżnia się na tle innych parabanków działających w Polsce nowoczesnym podejściem do korzystania z technologii. Składanie wniosków online oraz szybkie wypłaty są już co prawda standardem, jednak ocena zdolności kredytowej na postawie połączonego z kontem klienta rachunku bankowego to nowość. Dzięki temu Smartney unika potencjalnych problemów związanych z ryzykowanym pożyczaniem pieniędzy, a klienci wiedzą, że ich ocena będzie dokonana na podstawie rzeczywistych wpływów i wydatków. Kolejną zaletą tej firmy jest wysoka maksymalna kwota pożyczki, aż 60.000 złotych. Wszystko to powoduje, że Smartney jest polecaną i bezpieczną instytucją parabankową. Co prawda oferuje ona pożyczki droższe niż tradycyjne banki, ale rekompensuje to łatwością ich zaciągania oraz liberalnym podejściem do wyliczania zdolności kredytowej.

Fakty są bezsprzeczne. Coraz mniej Polaków ma dostęp do kredytów oferowanych przez banki. Taka sytuacja ma dwa główne powody. Z jednej strony stale rośnie zarówno liczba osób zadłużonych, jak i tych, które mają problemy ze spłatą. Z drugiej, nie pomagają same banki, ocenie kredytowej.

W takiej sytuacji nie może dziwić, że ci, którzy potrzebują pieniędzy, a nie otrzymali ich w banku, zwracają się do coraz liczniej powstających firm udzielających pożyczek. Powodem jest to, że podmioty takie zwykle podchodzą bardziej liberalnie do składanych w nich wniosków. Ponieważ jednak wiąże się to z większym ryzykiem, także i całkowity koszt pozyskanych w firmie pożyczkowej pieniędzy jest o wiele wyższy, niż w tradycyjnych bankach.