Jak zapewne większość wie smartfon iPhone to urządzenie wydane przez firmę Apple. Skupmy się najpierw na krótkiej historii firmy, a potem przejdziemy do modeli oferowanych przez tą markę. Apple to firma założona 1 kwietnia 1976 roku  Steve’a Wozniaka – projektanta, Steve’a Jobsa oraz przedsiębiorcę Ronalda Wayne’a. Jej pierwotnym celem było projektowanie i sprzedawanie komputerów osobisty.

Zmiana nazwy na Apple

Do 2007 roku firma działała pod nazwą Apple Computer Inc. Właśnie wtedy została ona zmieniona na Apple Inc. Pierwszy produkt zaprojektowany to zarazem drugi na świecie komputer złożony. W roku 1977 firma opracowała Apple II, który okazał się sporym sukcesem. Pierwszy iPhone został zaprezentowany na początku 2007 roku. Jeszcze wtedy raczej nikt nie spodziewał się, że po niespełna 15 latach smartfony te będą tak bardzo popularne i osiągną na rynku tak duży sukces. Wraz z biegiem czasu pojawiały się nowsze modele, które jednocześnie miały coraz większe możliwości. Od samego początku smartfony te oparte były na systemie operacyjnym iOS.

Trzy modele od Apple jednocześnie

Drugi z modeli został zaprezentowany 6 lat później, czyli w 2013 roku. Od tego momentu kolejne modele pojawiały się na rynku bardzo szybko, a co za tym idzie smartfony te zyskały bardzo dużo na popularności i dzisiaj używane są przez ludzi na całym świecie. Jeśli chodzi o najnowszy model od iPhone to został on zaprezentowany 12 września 2018 roku. Właściwie to były to 3 nowe modele. Warto wiedzieć, że wraz z nimi na rynku pojawiła się także najnowsza wersja systemu od Apple, czyli iOS 12. Trzy najnowsze modele to XS Max oraz XS i XR.

Co znajdziemy w najnowszym iPhone?

Warto zwrócić uwagę na to, że modele te są do siebie dosyć podobne i różnice między nimi nie są duże, a najczęściej różnią się ilością pamięci RAM czy wielkością ekranu, dlatego skupmy się na jednym konkretnym modelu – iPhone XS Max. Jest to tak naprawdę najmocniejsza z konfiguracji od Apple. Na samym początku warto wiedzieć, że jest to model flagowy, a jak wiadomo flagowce nigdy nie były tanie, jednak trzeba przyznać, iż jest to naprawdę potężna konstrukcja i chyba warto wydać tyle pieniędzy. Obecnie za najmocniejszą konfigurację w tym modelu musimy zapłacić około 6000 zł.

iPhone XS Max i jego dane techniczne

Zacznijmy od tego co zarządza całym urządzeniem – jest to sześciordzeniowy procesor Apple Bionic A12. Znajdziemy w nim również 4 GB pamięci RAM oraz 512 GB miejsca na własne dane. Przekątna wyświetlacza to 6,46 cala, a jego rozdzielczość wynosi 1242 na 2688 pikseli. W dodatku wyposażono go w baterię o pojemności 3180 mAh. W dodatku do naszej dyspozycji są trzy aparaty – dwa z tyłu o matrycach 12 Mpix oraz jeden z przodu przeznaczony do selfie, którego matryca ma 7 Mpix. Zdjęcia robione tymi aparatami są bardzo dobrej jakości. Trzeba przyznać, że parametry jakie mają telefony iPhone robią wrażenie, a w połączeniu z system iOS są niesamowicie szybkie i wykonywanie na nich kilku czynności jednocześnie nie jest żadnym problemem. Bardzo ciekawe jest to czy firma Apple wprowadzi na rynek kolejne modele swoich autorskich urządzeń.

[pt_view id=”89ec392ht8″]