Telefony na raty w Play. Do 36 rat na smartfony bez abonamentu

Coraz częściej możemy zauważyć, że nie tylko w sklepach mamy możliwość skorzystania z zakupu telefonów na raty. Wiele salonów komórkowych w różnych sieciach również udostępnia nam taką możliwość. Tak właśnie jest w sieci Play. Taka możliwość jest dostępna już od dłuższego czasu – mogliśmy brać na raty telefony bez abonamentu z tą jednak różnicą, iż było to maksymalnie 10 rat, a teraz tylko i wyłącznie od nas zależy na ile rat rozłożymy nasz zakup.

Od 3 do 36 rat w Play

Do wyboru mamy okres od 3 do 36 miesięcy. Telefon otrzymujemy bez umowy i co najważniejsze także bez blokady simlock. Trzeba jednak przyznać, że poprzednia oferta fioletowego operatora była nieco bardziej korzystna dla klientów. Dlaczego? Głównym powód to raty z oprocentowanie, a w porównaniu do poprzedniej było to 0%. Raty na urządzenie rozkładane są w banku BNP Paribas. Jeśli dokonamy wyboru odpowiedniego dla nas urządzenia pozostaje nam jedynie przejść na stronę banku i wypełnić wniosek ratalny. Jak wysoko oprocentowane są raty w sieci Play?

Wysokość oprocentowania i przykład rat w Play

W tym wypadku RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopnia Oprocentowania wynosi 23,28%. Podajmy może jeden przykład, jeśli chodzi o konfigurację rat. Jako masz model weźmy telefon LG Q60:

  • LG Q60 jednorazowo – 1098 zł,
  • LG Q60 na 3 raty – 3x 376,98 zł,
  • LG Q60 na 10 rat – 10x 120,78 zł,
  • LG Q60 na 24 raty – 24x 56,73 zł,
  • LG Q60 na 36 rat – 36x 41,48 zł.

Warto pamiętać, że oferta ta obowiązuje tylko do 30 września 2019. Pomimo, iż raty są oprocentowane może być to idealny sposób na zakup wymarzonego urządzenia szczególnie w przypadku osób, które nie mają wystarczającej ilości gotówki.