Telefony Huawei Mate 30 i Huawei Mate 30 Pro dostępne w Europie

Smartfony Huawei Mate 30 i Huawei Mate 30 Pro swój debiut na rynku już miały. Jednak jeszcze zanim były one zaprezentowane pojawiało się niezwykle ważne pytanie – czy trafią do Europy? Dzisiaj możemy być pewni, że tak właśnie się stanie. Byłaby to zła wiadomość szczególnie dla tych, którzy nie wyobrażają sobie korzystania z innej marki telefonu.

Huawei – pierwsze modele bez usług Google

Warto wspomnieć o tym, że wspomniane dwa modele są pierwszymi, w których zastosowano system Android bez wsparcia dla usług Google. Pogłoski o tym, że mogło nie być ich w Europie w pewnym stopniu pojawiły się właśnie za sprawą systemu, ponieważ wiele osób nie potrafiłoby korzystać ze smartfona chociażby bez słynnego Sklepu Play. Będą one dostępne w Rumunii. Przeliczając ich ceny na złotówki wychodzi na to, że za model Mate 30 zapłacimy ok. 3300 zł, a z kolei za wersję z dopiskiem Pro będziemy musieli przygotować się na wydatek rzędu 4500 zł.

Huawei Mate 30 i Huawei Mate 30 Pro – czy będą w Polsce?

Nie ma konkretnej informacji czy najnowsze modele będą dostępne do kupienia w naszym kraju oraz jakie ewentualnie mogłyby być ich ceny. Z pewnością jest to spore zaskoczenie, że jeśli chodzi o Europę możemy kupić je właśnie w Rumunii. Zarówno jeden jak i drugi model zbierają pozytywne opinie, a w szczególności ich aparaty, którymi można zrobić zdjęcia niesamowitej jakości. Wydaje się, iż największa wada to właśnie wspomniany system operacyjny, który nie posiada wsparcia dla usług Google.