System Huawei szybszy od Androida

Na wielu stronach niedawno pojawiła się informacja o tym, że firma Huawei zarejestrowała nowy znak towarowy o nazwie HongMeng. Dokładniej chodzi tutaj o autorski system od chińskiej firmy. Ma to być konkurencja dla Androida. Prace nad nowym systemem trwały już od dłuższego czasu i według oficjalnych informacji miałby on zostać zastosowany nie tylko na smartfony, ale także na wszelkiego rodzaju laptopy wyprodukowane przez tą firmę.

Ciągły konflikt

Zwracając jednak uwagę na to, że amerykański rząd wydał zakaz, jeśli chodzi o współpracę innych firm z Huawei’em chiński koncern był zmuszony do znacznego przyspieszenia prac nad nowym systemem. Jak już wcześniej było wspomniane nowe oprogramowanie miałoby nosić nazwę HongMeng.

HongMeng szybszy niż Android?

Początkowo miałaby to być jedynie robocza jego wersja, jednak już nad tym etapie według wielu źródeł byłaby nawet o 60% szybsza od tak popularnego Androida. Firma Huawei zapewnia, że wszystkie aplikację będą dostępne tak samo jak do tej pory i nie ma mowy o zmianie sposobu ich uruchamiania. Podobno w testy nowatorskiego systemu zaangażowani są przedstawiciele takich marek jak OPPO oraz Vivo. Jeśli byłaby to faktycznie prawda i firmy te naprawdę zdecydowałyby się na wprowadzenie tego systemu do swoich urządzeń to bez wątpienia zyskałby on bardzo szybko na popularności co z kolei byłoby sporym zagrożeniem dla Androida.

Kiedy premiera HongMeng?

Na tą chwilę nie została jeszcze określona dokładna data debiutu nowego systemu Huawei, jednak niektóre źródła podają, że miałoby to być nawet już pod koniec tego lata. Być może odbędzie się to wraz z prezentacją nowego modelu – Huawei P40.

Należy oczywiście dodatkowo brać również pod uwagę to, że ciągle trwa spór medialny pomiędzy samą firmą Huawei, a amerykańskim rządem i nie wszystkie informacje, które się pojawiają muszą być prawdziwe. Czy w przypadku wprowadzenia na rynek nowego systemu osiągnie on taką samą popularność jak chociażby Android? Trudno powiedzieć jednak może to być kolejny krok w kierunku ciągłego rozwoju obszaru telefonii komórkowej i innych urządzeń mobilnych.