Samsung nie będzie produkował już smartfonów w Chinach

W Chinach praktycznie od zawsze produkowane było najwięcej sprzętu elektronicznego. Teraz sytuacja wraz z biegiem czasu trochę się zmienia. Za przykład można wziąć chociażby firmę Samsung, która zaprzestała produkcji swoich smartfonów właśnie w tym kraju. Jednak trzeba przyznać, że taka decyzja nie powinna być jakimś dużym zaskoczeniem. Została zamknięta ostatnia fabryka produkująca urządzenia z logo Samsunga w mieście Huizhou. Według wielu źródeł już kilka miesięcy temu została tam wstrzymana produkcja.

Samsung – największa produkcja w Chinach

Był to niezwykle ważny obiekt, jeśli chodzi o firmę Samsung, ponieważ właśnie tam w 2017 roku wyprodukowany 63 mln smartfonów z 394 mln na całym świecie. Szacuje się, iż jeszcze kilka lat temu właśnie w tym mieście produkowany był co 5 telefon od Samsunga. Co doprowadziło do zaprzestania produkcji na wschodzi? Mówi się, że główny powód to wysokie koszty pracy. Otwierane są nowe fabryki w innych krajach, gdzie przenoszony jest cały sprzęt z Chin.

Samsung – spadek sprzedaży smartfonów w Chinach

Ponadto w ostatnim czasie podobno znacząco spadła sprzedaż smartfonów Samsung w tym kraju. Chińczycy najczęściej sięgają po urządzenia z innych firm szczególnie, jeśli chodzi o te z niższej półki cenowej. Na czele jest tam w tym momencie firma Apple, która podbija rynek nowymi urządzeniami. Jak widać widocznie dalsza produkcja telefonów w Chinach jest po prostu nieopłacalna, dlatego właśnie firma zdecydowała się na zakończenie pracy nad tymi urządzeniami po wielu latach.