Samsung Galaxy Note 10 – Premiera, cena, specyfikacja

Pomimo tego, że minęła już ponad połowa roku 2019 czeka na nas jeszcze jedna według wielu najciekawsza premiera. Konkretniej chodzi o Samsunga Galaxy Note 10, którego premiera ma się odbyć 7 sierpnia. Dotychczasowe informacje z różnych źródeł pozwoliły dowiedzieć się co czeka na nas w tym modelu. Zacznijmy od tego, że na rynku pojawią się trzy wersje tego modelu. Będą to Samsung Galaxy Note 10, Note 10+ i Note 10+ 5G.

Przeczytaj recenzję Samsunga Galaxy Note 10

Co w podstawowym modelu od Samsunga Note 10?

Jeśli chodzi o podstawowy model najnowszej serii jego głównym centrum dowodzenia ma być Snapdragon 855 Plus. Jest to jednak niepewna informacja, gdyż zdecydowanie bardziej pewne jest to, że procesorem będzie Exynos 9825. Do tego otrzymamy minimum 8 GB pamięci RAM. Z kolei przestrzeni dyskowej na nasze pliki będzie 256 GB o ile nie więcej. Wyświetlacz tego telefonu ma zostać wykonany w technologii Dynamic AMOLED.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie jaka będzie jego częstotliwość odświeżania, ponieważ obecne informacje wskazują na 60 Hz podczas, gdy wcześniej miało być to więcej. Przekątna tego wyświetlacza to 6,3 cala. W Galaxy Note 10 producent zdecydował się na potrójny aparat o matrycach odpowiednio: 12 Mpix jako główny oraz jeden aparat 16 Mpix jako ten szerokokątny i trzeci również o matrycy 12 Mpix podobnie jak główny, jednak będzie to teleobiektyw.

Prawdopodobna pojemność baterii to 3600 mAh z szybkim ładowaniem 45 W oraz szybkim ładowaniem bezprzewodowym 25 W. Dostaniemy również rysik S-Pen. Ma zabraknąć w nim złącza słuchawkowego, jednak prawdopodobne jest to, że w zestawie otrzymamy słuchawki.

Samsung Galaxy Note 10 w wersji z plusem

Z kolei w przypadku Samsung Galaxy Note 10+ jedną z różnic ma być wielkość ekranu, która będzie wynosić 6,8 cala. Technologia w jakim zostanie wykonany wyświetlacz będzie taka sama. Procesor również ma być identyczny jak w poprzednim modelu. Będą natomiast różniły się inne parametry, bo mamy mieć do wyboru maksymalnie 12 GB pamięci RAM oraz 512 GB pamięci na nasze pliki. Matryce aparatów mają być identyczne z tą jednak różnicą, że w tym przypadku otrzymamy dodatkowo czujnik ToF. Pojemność baterii będzie większa – 4300 mAh. Cała reszta ma natomiast pozostać bez zmian.

Jeszcze jeden model w USA

Na samym początku dystrybucji w USA ma być dostępny jeszcze jeden model tej serii, czyli Galaxy Note 10+ 5G, który ma mieć dodatkowo moduł 5G. Pozostałe parametry z kolei nie powinny się niczym różnić. Ceny tych smartfonów jeszcze nie są znane, jednak musimy wiedzieć, że seria Note zawsze była na górnych półkach cenowych, dlatego powinniśmy nastawić się na spory wydatek. Czy najnowsze modele telefonów od Samsunga będą najlepsze na rynku? Tego dowiemy się już wkrótce.

Zostaw komentarz