Ranking ofert na kartę – wrzesień 2018

Jeszcze parę lat temu telefony na kartę kojarzyły się z ofertą dla osób młodych, które nie mogą podpisać umowy na abonament. Doskonale pamiętamy czasy kiedy mówiliśmy “nie mam nic na karcie”, albo “kończą mi się impulsy”. Te czasy jednak odeszły do lamusa, ponieważ obecnie sieci komórkowe oferują nielimitowane rozmowy oraz sms’y w atrakcyjnych cenach. Ogromną korzyścią w przypadku numerów na kartę jest brak umowy, dlatego w każdym momencie możemy zrezygnować z obecnej usługi. Te plusy powodują, że co raz więcej osób zamiast wyboru abonamentu, decyduje się właśnie na system pre-paid. Porównajmy zatem oferty operatorów komórkowych na wrzesień.

Przeglądasz wrześniowy ranking. Sprawdź ranking ofert na kartę w październiku >>

1. A2mobile – Niewyczerpalne wszystko

Chcemy mieć wszystko tu i teraz. A najlepiej aby było to za darmo. Tak dobrze nie będzie, jednak oferta od a2mobile na pewno nie wpłynie negatywnie na miesięczny budżet. Za 19,90 zł otrzymamy nielimitowane rozmowy oraz wiadomości tekstowe. Jeśli to nie wystarczy aby przekonać się do tej oferty to zwróćmy uwagę na to, że a2mobile w tej cenie oferuje jeszcze 5GB internetu. W tej ofercie zawarty jest także roaming w UE bez limitu rozmów i sms’ów.

Abyśmy mogli korzystać swobodnie z social mediów, operator daje nam darmowy dostęp do aplikacji takich jak Messenger. Przy przeniesieniu numeru z innej sieci, na koncie pojawi się dodatkowo 10 zł.


Display/2-750-200

2. Orange 25 GB – najwięcej internetu w dobrej cenie

Kolejną bardzo dobrą ofertą na kartę jest Orange 25 GB. Jak sama nazwa wskazuje w ramach tej opcji użytkownik otrzymuje aż 25 GB danych.Jeśli zdecydujemy się na automatyczne odnowienie pakietu, z każdym kolejnym miesiącem dostaniemy dodatkowe 1 GB.  Tak samo jak w przypadku pozostałych ofert, rozmowy i sms’y są darmowe.

Jeśli wyjedziemy do krajów Unii Europejskiej będziemy musieli zapłacić 40 groszy za wysłanie wiadomości MMS. Tradycyjne wiadomości tekstowe są darmowe. Mamy także do dyspozycji 1,61 GB internetu.

3. Mobile Vikings – Viking 25 No Limit

Oferta Mobile Vikings jest droższa od a2mobile o 5 zł, jednak w koszt ten wliczone jest 15 GB internetu. Podobnie jak w ofercie opisanej wyżej mamy nielimitowane rozmowy na telefony komórkowe oraz stacjonarne i darmowe sms’y. W ramach oferty możemy za darmo korzystać z dostępu do Messengera i aplikacji Facebook. Jeśli zdecydujemy się na cykliczne doładowania otrzymamy dodatkowo 1 GB gratis. Możemy także skorzystać z opcji polecania oferty znajomym. W tym przypadku dostaniemy 19 zł za każdą osobę, której polecimy Viking 25.

W przypadku Viking 25 musimy jednak płacić jeśli chcemy korzystać z roamingu w krajach Unii Europejskiej. Koszt połączeń to 16 groszy za minutę. Za wiadomości tekstowe zapłacimy 5 groszy. Internet w roamingu również nie jest darmowy. Opłata wynosi aż 40 zł za 1 GB danych.

4. njumobile – nju 29

Nju 29 to darmowe sms’y, mms’y oraz rozmowy na telefony stacjonarne oraz komórkowe. Opłata za tą usługę jest jednak wyższa niż u poprzedników, bo wynosi 29 zł. Otrzymujemy także mniejszą ilość gigabajtów niż w przypadku oferty od Orange czy Mobile Vikings, bo tylko 10 GB. W przypadku wyczerpania pakietu danych możemy dokupić dodatkowe 9 GB za 9 zł. Nju mobile przekonuje do swojej oferty tym, że opłata niekoniecznie wynosić będzie 29 zł. Opłata może okazać się niższa jeśli będziemy korzystali mniej.

Plusem oferty na kartę od njumobile są bonusy, które zależne są od długości korzystania z usługi. Po 6 miesiącach 20 GB internetu, po 12 miesiącach 25 GB a po dwóch latach będzie to już 30 GB.

Korzystanie z roamingu to dodatkowe koszty. Rozmowy na telefony stacjonarne i komórkowe oraz mms’y kosztują 19 groszy za minutę. Za sms’a zapłacić trzeba 9 groszy.

 

Twoja ocena