Ranking ofert na kartę – sierpień 2018

System prepaid, czyli telefony na kartę

Od wielu lat, w świadomości niektórych ludzi istnieje przekonanie, że oferty na kartę (zwane potocznie prepaidami) są zdecydowanie droższe i mniej opłacalne od klasycznych abonamentów. Tymczasem konkurencja wśród operatorów sieci komórkowych sprawia, iż takie rozwiązania stają się coraz bardziej atrakcyjne, a co za tym idzie zyskują na popularności. Choć jeszcze do niedawna, propozycje na kartę kierowane były w większości do młodych ludzi, obecnie z takich opcji korzystają również klienci starsi, włączają w to tych biznesowych. Poniższe zestawienie doskonale obrazuje, jak wiele zmieniło się w ciągu ostatnich lat i jak bardzo, oferty na kartę mogą być korzystne dla każdego człowieka.

To jest sierpniowy ranking. Sprawdź najlepsze oferty w październiku >>

1. Niekwestionowany lider miesiąca – Mobile Vikings

Mobile Vikings –  na pozór mało znany operator ma w swojej ofercie rozwiązanie, które daje szereg możliwości, przy niewielkich kosztach miesięcznych. Viking 25 No Limit jest propozycją, która nie tylko pozwala na dowolne korzystanie z usług, ale również ma stosunkowo najniższą opłatę za pakiet (wynosi ona zaledwie 25 złotych). w ramach tej oferty, klient zyskuje nieograniczone rozmowy głosowe wśród wszystkich sieci komórkowych i numerów stacjonarnych. Ponadto, pakiet bazuje też na nielimitowanych smsach i mmsach, wysyłanych do wszystkich!

Dodatkowym atutem jest oczywiście 15 GB internetu, przy czym korzystanie z Facebooka czy Messengera jest całkowicie darmowe. w praktyce oznacza to, że fani tych rozwiązań mogą swobodnie korzystać z nich w każdej chwili, gdyż nie pobierają one transferu danych z pakietu internetowego. Prawdziwą niespodzianką jest również fakt, iż niewykorzystane gigabajty przechodzą na następne miesiące – jeśli więc użytkownik nieregularnie korzysta z internetu, może w ciągu kilkudziesięciu dni uzbierać spory pakiet! Niestety, jak w przypadku wszystkich systemów prepaid, aby nie utracić zgromadzonych środków, należy regularnie doładowywać konto. Tu, Mobile Vikings ułatwia życie swoim klientom, wprowadzając usługę auto doładowania.

2. Pomarańczowy operator po raz kolejny, czyli Orange 25 GB

Orange ma ciekawą propozycję, choć należy wspomnieć o wprowadzeniu pod koniec czerwca opłat za roaming na terenie Unii Europejskiej. Mimo wszystko, opcja planu 25 GB jest interesująca dla miłośników surfowania w internecie, przy wykorzystywaniu maksymalnych możliwości względem połączeń czy smsów. Wystarczy bowiem 25 zł miesięcznie aby pomysł na kartę dawał naprawdę wiele. Rozmowy wychodzące do wszystkich sieci komórkowych na terenie Polski są oczywiście nielimitowane – podobnie jak smsy, z tą jednak różnicą, iż mmsy w tej sieci kosztują 0,40 gr. Atutem jest jednak obecność bardzo dużego transferu danych w wysokości 25 GB, co w przypadku ofert w systemie prepaid jest rzadkością. Nagradzając klientów za uruchomienie pakietu cyklicznego, pomarańczowy operator zwiększa co miesiąc transfer danych o kolejny 1 GB.

Wymagającym spodobają się różnorodne usługi dodatkowe w Orange na kartę, obecne w korzystnych cenach. Wybór właściwej opcji (a więc i opłat końcowych) jest więc zależny od ostatecznej wersji, spersonalizowanej do indywidualnych potrzeb.

3. Edycja limitowana, czyli Plus przeprowadza kontratak na konkurencję

Chcąc wybić się na tle ostrej konkurencji, Plus wprowadził limitowaną edycję pakietu na kartę, który zyskał prawdziwą popularność i duże zainteresowanie. To oferta „Ja + rozmowy do wszystkich, smsy, mmsy i 15 GB”, rozwiązanie cykliczne dostępne za 25 złotych. Propozycja operatora bazuje na możliwości wykonywaniu nielimitowanych połączeń głosowych do wszystkich sieci telefonii komórkowej i numerów stacjonarnych oraz wysyłaniu w pełni darmowych i niczym nieograniczonych smsów i mmsów. Niestety, minusem jest fakt, że oferta dotyczy wyłącznie porozumiewania się na terenie Polski. Zainteresowani mogą jednak wybrać jeden z dostępnych pakietów dodatkowych, umożliwiających kontakty z osobami znajdującymi się poza granicami kraju ( we wszystkich krajach Unii).

Pomysł oparty jest również na obecności 15 GB internetu, w tym tego najszybszego LTE. Fani gier internetowych, aplikacji bądź social mediów będą z pewnością zadowoleni, gdyż taka wielkość transferu danych swobodnie wystarcza na długo. Plus na kartę za 25 złotych to rozwiązanie w pełni komfortowe i rozbudowane, które może być dodatkowo zmodyfikowane pod indywidualne gusta odbiorców.

4. PLAY i Unlimited na kartę

Oferta PLAY nie odbiega specjalnie od innych propozycji konkurentów, dlatego też znalazła swoje miejsce także w tym zestawieniu. Unlimited, to jak sama nazwa wskazuje to nieograniczone rozmowy we wszystkich sieciach oraz na numery stacjonarne w kraju, jak i 100 darmowych minut na roamingu w Unii Europejskiej. Pomysł ciekawy, przydatny zwłaszcza w okresie wakacyjnym dla ludzi aktywnych i przemieszczających się również poza granicami Polski. Oferta bazuje także na nielimitowanych smsach do wszystkich ( przy czym mmsy płatne są 0,19 gr za sztukę).

Również tutaj użytkownik otrzymuje pakiet 50 smsów do wykorzystania na terenie Unii. Oferta PLAY na kartę zakłada też możliwość korzystania z transferu danych w wysokości 6 GB miesięcznie, co wydaje się opcja korzystną dla ludzi chcących swobodnie korzystać z aplikacji i social media. Jeśli jednak ktoś potrzebuje większych możliwości, może swobodnie dokupić właściwy pakiet internetowy. Koszt opisywanego pakietu to 25 złotych, odnawiane co 30 dni. Pomysł dla wymagających, a jednocześnie ekonomicznie podchodzących do usług sieci komórkowych.

5. Czerwona łapka, czyli oferta HEYAH na kartę

Popularny głównie wśród młodzieży, operator HEYAH ma w swojej ofercie propozycję nielimitowaną, podobną do tych zaprezentowanych powyżej. w ramach odnawialnego co miesiąc pakietu, użytkownik ma możliwość wykonywania nielimitowanych, nieograniczonych połączeń głosowych na wszystkie numery stacjonarne i komórkowe. Co ważniejsze, pomysł dotyczy nie tylko kraju, ale również wszystkich państw znajdujących się na terenie Unii Europejskiej. Podobnie jest z wysyłaniem krótkich wiadomości tekstowych czy mmsów – one również są darmowe do wszystkich, niezależnie od tego, czy ich odbiorca znajduje się w Polsce, czy za jej granicami.

HEYAH w ramach swoich usług na kartę proponuję 10 GB transferu danych do dowolnego wykorzystania ( w tym 1,61 GB w roamingu UE). Jeśli jednak któryś użytkownik potrzebuje więcej możliwości, może wybrać jedną z dodatkowych usług jak np. „Smart społeczność” nielimitowany dostęp do Facebook’a i aplikacji WhatsApp za 4,99 zł na miesiąc, bądź wiele innych opcji, praktycznych w codziennym użytkowaniu. Operator Heyah jest więc alternatywą dla ludzi wymagających, chcących płacić niewiele za kompleksowe rozwiązanie, dostosowane do współczesnych wymagań.

Twoja ocena