Play walczy z koronawirusem i nudą

Pandemia koronawirusa każdego dnia dotyka coraz więcej osób na świecie. Ciągle też przekonujemy się o tym, jak ważne jest stosowanie się do prostych zaleceń mycia rąk, a także unikania kontaktu i pozostawania w domu. Wszystko po to, by minimalizować możliwość zarażenia siebie, oraz zarażania potem innych osób. Obecnie jedynie w ten sposób powstrzymać możemy dalsze rozprzestrzenianie się tego patogenu.

W domu zostają oczywiście wszystkie dzieci oraz cała młodzież, ponieważ zawieszone zostały już zajęcia w przedszkolach, szkołach i na wyższych uczelniach. Co można robić w tym czasie, by nie zwariować? Przeczekanie około dwóch tygodni w izolacji, bez kontaktu na żywo z innymi ludźmi, to nie jest przecież łatwe zadanie.

Od czasu pojawienia się pierwszych przypadków koronawirusa w Europie, a później również i w Polsce, rządy stanęły przed koniecznością podjęcia drakońskich decyzji, by bronić zdrowia obywateli. Chociaż nad Wisłą nie zdecydowano się na wprowadzenie restrykcji takich jak na przykład zakazu wychodzenia z domu, zamknięte szkoły oraz placówki kulturalne i oświatowe spowodowały ogromne problemy. Przede wszystkim dla rodziców, którzy, bez względu na to, czy pracują z domu, czy nie, muszą zapewnić w tych trudnych czasach swoim dzieciom nie tylko bezpieczeństwo, ale i zajęcie na najbliższe tygodnie.

Rozrywka od Play dla dzieci w domu

Pomoc przychodzi na szczęście z różnych stron. Teraz także ze strony operatora gsm, firmy Play, która poza usługami telekomunikacyjnymi dostarcza również dostęp do kanałów telewizyjnych. Zgodnie z ogłoszoną właśnie decyzją tej korporacji, wszyscy subskrybenci pakietów PLAY NOW oraz PLAY NOW TV, będą mieli zapewniony do końca marca bezpłatny i nielimitowany dostęp do pakietów Extra oraz Kids. Wśród nich znaleźć będzie można między innymi dedykowane sportowe, czy filmowe, ale nie da się ukryć, że ze względu na ogromną liczbę programów dla dzieci, to właśnie one najbardziej skorzystają na prezencie od firmy Play. Co ważne, odblokowany dostęp pozwala nie tylko na zabawę z bohaterami kreskówek, ale również na naukę, ponieważ pakiety te zawierają także programy edukacyjne. Te zaś mogą pomóc dzieciom, by nie odzwyczaiły się zupełnie od nauki w czasie, który bezwzględnie muszą spędzić z dala od szkoły.

Dla tych, którzy nie są jeszcze abonentami telewizji Play, ważne będzie to, że także osoby, które w najbliższych dniach zdecydują się na zawarcie nowej umowy, co można zrobić w bezpieczny sposób, korzystając z kuriera, będą mogły skorzystać z dodatkowych kanałów z pakietów Extra i Kids.

Korzystajmy z promocji w Play, ale nie przez cały czas

Oczywiście ciesząc się odkodowaną ofertą firmy Play, warto również pamiętać o tym, że spędzanie całych dni przed ekranami telewizorów, czy urządzeń mobilnych, to bardzo kiepski sposób na wolny czas dla dzieci. Trzeba zatem z darmowej rozrywki korzystać z głową, znajdując także czas na inne rodzinne rozrywki, najlepiej na takie, które są całkowicie offline i unplugged równocześnie. Szczególnie trwająca pandemia koronawirusa powinna bowiem sprawiać, że członkowie rodziny chcą być bliżej siebie i wzajemnie się wspierać.

Play informując o swojej nowej ofercie, przypomina także o tym, że aby pilot od naszego telewizora był odpowiednio czysty, warto jak najczęściej myć ręce. My dopowiemy tylko, że warto robić to nawet wtedy, kiedy nie mamy zamiaru używać pilota. 😉