Orange zwiększa zasięg na wakacje

Bardzo często podczas okresu wakacyjnego w sieciach komórkowych pojawia się wiele promocji i korzystnych ofert dla klientów. Nie inaczej jest w sieci Orange. Jednak w tym przypadku nie jest to oferta ani promocja, a właściwie pewne usprawnienie – lepszy zasięg Internetu LTE. Został on wzmocniony w miejscowościach turystycznych. Dzięki temu żaden z klientów tej sieci nie musi się martwić o to, że Internet w jego telefonie będzie wolniejszy niż zwykle, a w okresie wakacyjnym, czyli największego oblężenia jest to jak najbardziej możliwe.

Lepszy zasięg w Orange na wakacje

Na czym polega to wzmocnienie? Sieć postanowiła wzmocnić dotychczasowe stacje bazowe. Tych wzmocnionych jest aż 315, a to jeszcze nie wszystko, bo ponadto postawiono 17 nowych stacji w tym 14 mobilnych. Mają one zapewnić lepszy zasięg oraz łącze w regionach turystycznych, które w trakcie sezonu są najbardziej oblegane. Taka akcja w tej sieci miał już miejsce w poprzednim roku i patrząc po ilości zużytych danych cieszyła się sporym uznaniem.

Większe zużycie danych w okresie wakacyjnym

Według statystyk właśnie wtedy niektórzy przebywający nad morzem zużyli nawet cztery razy więcej danych niż poza sezonem. W tym roku sieć 4G LTE została rozbudowana o ok. 78% zważając na fakt, że z roku na rok zapotrzebowanie na zużycie danych komórkowych znacznie wzrasta.

Liczne inwestycje Orange

Operator Orange bardzo inwestuje w sieć mobilną chcąc w ten sposób przyciągnąć jeszcze więcej klientów, a na tego typu inwestycje w ubiegłym roku przeznaczył aż 339 mln złotych. Jeśli chodzi o ten rok to najwięcej nowych inwestycji można odnotować w północno-wschodniej Polsce. Niektóre z inwestycji są dopiero w planach i według Orange mają zostać zrealizowane do końca czerwca bieżącego roku, a ich lokalizacja to w szczególności Polska południowa.