Najlepsze telefony Xiaomi na 2019 rok

Jeśli chodzi o smartfony to w tym roku na rynku pojawiło się kilka niezwykle ciekawych propozycji od wielu producentów. Trzeba jednak przyznać, że najbardziej atrakcyjne modele pojawiły się od marki Xiaomi. Konkretnie chodzi tutaj o Xiaomi Mi Mix 3 i Xiaomi Mi 9. To nie wszystkie modele od tego producenta.

Lista najbardziej atrakcyjnych modeli Xiaomi

Na jakie z nich jeszcze warto zwrócić uwagę w tym roku? O tym poniżej:

Xiaomi Mi 9

Jest to typowy flagowiec tak więc zdecydowanie najlepszy model od tego producenta. Co go wyróżnia? Przede wszystkim niezwykle atrakcyjna cena. Warto dodać, że w sklepach możemy dostać go w kilku wariantach kolorystycznych. Co otrzymamy na pokładzie? Sercem urządzenia jest nowoczesny ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 855. Jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną będzie to 128 GB.

Z kolei pamięci RAM w zależności od wybranej wersji będzie 6 lub 8 GB. Ekran smartfona wykonany został w technologii AMOLED o przekątnej 6,39 cala. Bateria w jaki został wyposażony ma pojemność 3300 mAh, a także wspiera ładowanie indukcyjne co wydaje się być już pewnym standardem. Ponadto do naszej dyspozycji są trzy aparaty o matrycach 48, 16 oraz 12 Mpix. Na tą chwilę jest to zdecydowanie najlepszy telefon biorąc pod uwagę wszystkie modele do 2000 zł,

Xiaomi Mi Mix 3

Jest to zdecydowanie najbardziej charakterystyczny smartfon tego producenta ze względu na rozsuwaną konstrukcję. Pozwoli nam to na uaktywnienie się aparatu fotograficznego, a przy tym wygląda to niezwykle atrakcyjnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu dookoła ekranu praktycznie nie ma ramek. Jednak jak wiadomo sam aparat to nie wszystko. Głównym centrum sterującym całego urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845.

Ponadto wyposażono go w 6 GB pamięci RAM, a także w zależności od wybranej wersji 64 lub 128 GB pamięci wbudowanej. Akumulator jaki tutaj zastosowano ma pojemność 3800 mAh. Wspiera on oczywiście ładowanie bezprzewodowe w technologii Qi. Wyświetlacz ma przekątną 6,39 cala i wykonano go w technologii AMOLED. Wracając jeszcze do aparatów w tym przypadku do naszej dyspozycji są dwa – o matrycach 12 Mpix. Na tą chwilę za ten model w sklepach musimy zapłacić około 1800 zł,

Xiaomi Mi 8 Lite

Według wielu w tym modelu występuje znakomity stosunek ceny do jakości. Wadą modelu rzucającą się niemal od razu w oczy jest niezbyt ładny notch przez co także przestrzeń wyświetlacza jest średnio wykorzystana. Procesor jaki zastosowano w tym urządzeniu to ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 660.

Jeśli chodzi o pamięć wbudowaną oraz pamięć RAM to do wyboru mamy kilka wariantów. Zacznijmy od przestrzeni na pliki. Jest to 32, 64 lub 128 GB. Z kolei pamięć RAM 4, 6 lub 8 GB. W polskiej dystrybucji dostępna jest tylko wersja z 4 GB. Przekątna ekranu w tym modelu to 6,26 cala. Akumulator ma pojemność 3350 mAh. Smartfona wyposażono także w dwa aparaty fotograficzne o matrycach 5 i 12 Mpix. Na dzień dziesiejszy za ten model musimy zapłacić ok. 1000 zł.