iPhone 11Wrześniowe konferencje Apple’a to bez wątpienia jedne z najważniejszych wydarzeń, w zakresie mobilnych technologii. Co roku, na kilka miesięcy przed oficjalną odsłoną, internetowe portale uginają się od przecieków i informacji, dawkowanych przez producenta.

Choć największą popularnością iPhone cieszy się w Stanach Zjednoczonych, także użytkownicy innych krajów uważnie śledzą pojawiające się newsy. Tak długo wyczekiwana premiera „Jedenastki” odbędzie się 10 września, o godzinie 19 czasu polskiego. Niektórzy zakładają, że Tim Cook zdecyduje się na ujawnienie „asa w rękawie” na jutrzejszej konferencji, jednak ogrom sprawdzonych informacji dotyczących nowego iPhone’a chyba nie pozostawia złudzeń. Wbrew oczekiwaniom model nie będzie wielkim zaskoczeniem, a raczej stabilną, nieco ulepszoną kontynuacją obecnych już na rynku urządzeń.

iPhone 11 – Trzy wersje nawiązujące do zeszłorocznych propozycji

Jedną z potwierdzonych informacji, jest kwestia pojawienia się trzech modeli, które stanowić będą kontynuację modeli iPhone XS, iPhone XS MAX oraz iPhone XR. Najprawdopodobniej 20 września, trafią zatem do sprzedaży:

  • 5,8-calowe rozwiązanie z ekranem OLED oraz potrójnym aparatem (odpowiednik XS-ski);
  • 6,5-calowe rozwiązanie z ekranem OLED oraz potrójnym aparatem (odpowiednik XS-ski MAX);
  • Jak i 6,1-calowe rozwiązanie z ekranem LCD oraz podwójnym aparatem (kontynuacja modelu XR).

Jedną z zauważalnych zmian będzie odejście od poprzedniego nazewnictwa, a także wysunięcie na podstawową opcję modelu XR. Tak więc, firma z Cupertino oferować będzie już niebawem iPhone’a 11, iPhone’a 11 Pro oraz iPhone’a 11 Pro MAX. Dodatkowo, producent powraca do stosowania cyfr arabskich, które z pewnością będą dużym ułatwieniem dla niektórych użytkowników.

Wygląd iPhone 11 – Kosmetyczne zmiany, czyli zachowana stylistyka urządzeń iPhone

Miłośnicy widowiskowych zmian oraz coraz to większych urozmaiceń, w kwestii stylistyki nowych iPhone’ów poczują się zawiedzeni. Seria jedenasta bazować będzie bowiem na rozwiązaniach i wyglądzie urządzeń opatrzonych cyfrą X. Porównując fronty modeli (tych z nadchodzącej premiery, i tych z 2018 roku) ciężko dopatrzeć się jakichkolwiek zmian.

Ponownie niemalże całkowicie znikają ramki, a klasyczny czytnik linii papilarnych znowu zostanie zastąpiony notchem. Praktycznie jedyną różnicą pomiędzy aktualnymi modelami iPhone’a 11 a poprzedników jest wygląd tylnej obudowy, która zyskała powiększoną wyspę ( w droższych modelach PRO), zyskując tym samym miejsce na dodatkowy, trzeci obiektyw.

Wielu zwolenników popularnego jabłuszka, już teraz stwierdza, iż taki zabieg nieco zeszpeci nieskazitelną gładkość urządzeń. Sam połyskujący tył, ma ponoć zostać zastąpiony przez matową obudowę, odznaczającą się jeszcze większą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Co więcej, jak podają newsy, urządzenie stanie się bardziej odporne na wilgoć, umożliwiając przetrzymywanie go w wodzie powyżej 30 minut.

Klasyką już ma pozostać wersja kolorystyczna – w srebrze, złocie i czerni, jednak wiele źródeł podaje, iż istnieje możliwość pojawienia się dodatkowego, nowego koloru obudowy.

Zobacz także: Huawei Mate 30 – Telefon jakiego nie było!

Ogólna specyfikacja wyczekanych „Jedenastek”

Najważniejszą zmianą technologiczną, która właściwie może przekonać do siebie nowych użytkowników, jest obecność szybszego procesora A13 T8030 (nazwa kodowa Cebu). Zastosowanie takiego zabiegu ma, według producenta, zwiększyć osiągi wszystkich operacji nawet o 12 proc, wykonywanych na jednym rdzeniu. Ponadto, wiele informacji donosi o opcji dodatkowej, jaką ma być AMX, czyli matrycowy koprocesor, odpowiedzialny za wykonywanie niektórych matematycznych zadań, a przede wszystkim – odciążanie układu głównego.

iPhone 11 akumulatory

Analizując wprowadzane nowości, warto zwrócić uwagę na pojemność akumulatorów, stanowiącą istotną wartość dla wielu użytkowników. W przypadku podstawowej wersji zwanej iPhone’em 11 bateria zyskuje 160 mAh, dając łącznie 3110 mAh. Bardziej odczuwalną zmianę zanotuje model Pro – akumulator ma zaoferować odbiorcy 3190 mAh a nie, jak miało to miejsce w XS-ce- 2658 mAh. Z kolei model Pro MAX ma zyskać baterię o pojemności 3500 mAh.

iPhone 11 pamięć RAM

Następca iPhone’a XR ma zyskać dodatkowy 1 GB RAM. W wersji bazowej, modele oznaczone słowem Pro posiadać będą 128 GB pojemności, a wersja iPhone 11 ma dysponować 4 GB pamięci operacyjnej oraz, w zależności od opcji 64, 256 lub 512 GB pamięci wewnętrznej. Istnieje przypuszczenie, że choć złącze Lightning na USB-C nie pojawi się w oryginalnym pudełku, być może Apple zaskoczy obecnością bardziej wydajnej ładowarki. Co więcej, producent idąc torem myślenia konkurencji, zdecyduje się na bezprzewodowe ładowanie zwrotne, co w praktyce oznacza możliwość uzupełnienia baterii słuchawek AirPods czy Apple watch’a poprzez położenie ich na urządzeniu.

Sensor ID Face

Jak donoszą najnowsze informacje, również sensor ID Face w iPhonie 11 zostanie ulepszony, pozwalając na zachowanie szerszego kąta widzenia. Ponoć odblokowanie smartfona będzie możliwe w znacznie dalszej odległości, np. podczas leżenia urządzenia na stole. Wszystkie tegoroczne modele, zaprezentowane na wrześniowej konferencji zostały pozbawione funkcji 3D Touch, zastąpionej nieco rozbudowaną wersją Tapstic Touch. Zainteresowani, nie uświadczą w tym roku również obecności modułu 5G.

Wyścig z liderami fotografii urządzeniami mobilnymi

W kwestii aparatów, już kilka lat temu urządzenia firmy z Cupertino pozostawały daleko w tyle za modelami np. Huawei’a czy Samsunga. Tegoroczne zmiany mogą jednak wznowić walkę i sprawić, iż iPhone w wersji Pro i Pro MAX stanie do równej potyczki z flagowcami konkurencji. Obecność trzech obiektywów o różnych ogniskowych ma zdecydowanie poprawić jakość wykonywanych fotografii oraz zwiększyć pole zakresu działania użytkowników.

Każdy z modeli iPhone’a Pro ma bowiem posiadać aparat główny, aparat wyposażony w ultraszerokątny obiektyw oraz ten z teleobiektywem 2x. Wśród informacji docierających w ostatnich tygodniach, mówi się również o przydatnej (zwłaszcza początkującym amatorom fotografii) funkcji Smart Frame. Polegać ma ona na tymczasowym zapisywaniu zdjęć z aparatu szerokokątnego, w celu polepszenia fotografii wykonywanych aparatem głównym.

W praktyce, oznacza to tyle, iż w sytuacji, w której wybrany obiekt znajdzie się poza kadrem, użytkownik ma możliwość wykorzystania zdjęcia wykonanego w szerszej perspektywie.

Ponadto w iPhone 11 poprawione zostały:

  • Tryb nocny, w celu wykonywania jeszcze ostrzejszych zdjęć po zmroku;
  • Live Photos, wydłużone z 3 do 6 sekund oraz
  • Umieszczony w aparacie przednim tryb Slow-Motion 120 kl/s

Wiele informacji odnosi się również do zdecydowanej poprawy nagrywania filmów wideo, poprzez zmiany i dodanie pewnych funkcji, umożliwiających np. nakładanie wybranych filtrów kolorystycznych czy też ułatwiających zmianę proporcji. Wydaje się zatem, iż użytkownicy nowych Jedenastek w wersji Pro będą mieli o wiele więcej możliwości, niż w dotychczasowych modelach z 2018 roku.

Ceny iPhone 11

Nie jest tajemnicą, iż firma Apple oferuje obecnie jedne z najdroższych na rynku smartfonów. Już poprzednia ich seria, opatrzona cyfrą X w wersji podstawowej kosztowała blisko tysiąc dolarów w Stanach Zjednoczonych oraz prawie 5 tysięcy złotych w Polsce. Można przypuszczać, że ze względu na nowe przepisy oraz sam fakt nowej kolekcji urządzeń mobilnych, iPhone 11 przebije ubiegłoroczne ceny.

Aktualne prognozy mówią o tym, iż podstawowa wersja iPhone’a 11 może kosztować od 3929 złotych, model Pro – od 5079 złotych, a jego wersja MAX nawet od 5579 złotych.

Najprawdopodobniej, przedsprzedaż rozpocznie się trzy dni po premierze, natomiast tradycyjna sprzedaż nastąpi w okolicach 20 września. Wszystko jednak zweryfikuje nadchodząca konferencja, która ostatecznie rozwieje wszelkie wątpliwości.

Wszystkie artykuły o iPhone 11

iphone test wytrzymałości

Everything Apple Pro testuje wytrzymałość iPhone’ów 11. Robią wrażenie!

Najnowsze iPhone’y 11 zadebiutowały na rynku całkiem niedawno, bo kilka dni temu. Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie czy są one ...
Czytaj Dalej
iPhone 11 T-Mobile

iPhone 11 w T-Mobile. Przedsprzedaż od 979 zł

Premiera najnowszego iPhone’a 11 odbyła się kilka dni temu. Teraz jest on dostępny w sieci T-mobile w przedsprzedaży. Ceny iPhone'a ...
Czytaj Dalej
Konferencja Apple 2019

Konferencja Apple 2019. iPhone 11, Apple Watch i iPad. Podsumowanie

Tegoroczna konferencja firmy Apple przyniosła nam kolejne nowości. W centrum uwagi znalazły się oczywiście kolejne modele telefonów. Tym razem są ...
Czytaj Dalej
iPhone 11

iPhone 11 – nowa funkcja Smart Frame w aparacie

Jak wiadomo niebawem na rynku pojawi się nowy iPhone 11. Premiera iPhone'a będzie miała miejsce 10 września. Już teraz wiemy ...
Czytaj Dalej
Cena iPhone 11

iPhone 11 cena. Ile zapłacimy za nowe modele iPhone’a?

Już za kilka dni na rynku zobaczymy nowości od Apple. Bowiem dla fanów telefonów z jabłkiem producent przygotował trzy nowe ...
Czytaj Dalej