Huawei Mate 30 premieraJaki jest obecnie najlepszy smartfon na rynku? Odpowiedź na to pytanie pozostaje do rozstrzygnięcia, gdyż w ostatnim czasie w sprzedaży pojawiło się wiele super telefonów od czołowych producentów i jak nietrudno się domyślić, każdy pragnie pretendować do tego miana! Jednym z nich bez wątpienia jest Huawei Mate 30.

Premiera o tyle spektakularna, że atmosferę podgrzewa fakt, iż będzie to pierwszy smartfon od chińskiego producenta, który na pokładzie nie będzie miał aplikacji Google, a co więcej jego sprzedaż nie będzie możliwa w USA. O tych i kolejnych doniesieniach dotyczących Huawei 3 mate przeczytacie w poniższym artykule – zapraszamy do lektury!

Huawei Mate 30 premiera

Długo trwały spekulacje odnośnie tego, kiedy na rynku pojawi się Huawei Mate 30. Premiera w Europie ostatecznie została zaplanowana na 19 września 2019 i odbyła się w Monachium. Niektórzy uważają, że to obecnie najlepsze urządzenie na świecie, inni porównują go z ostatnią premierą od Apple – Iphone’em 11, a jeszcze inni zachowują chłodną głowę i z opiniami czekają dopiero na moment, w którym w oficjalnej sprzedaży będziemy mogli znaleźć Huawei Mate 30.

Premiera przyniosła kilka niespodziewanych rozwiązań, których większość nie spodziewała się po Huawei Mate 30. Cena, parametry techniczne, dostępność oprogramowania Android, a może specyfikacja aparatu – o wszystkim tym przeczytać w kolejnych akapitach.

Huawei Mate 30 cena

Przed pojawieniem się oficjalnych informacji o Huawei Mate 30 cena telefonu nie była znana. Spekulowano jedynie, że idąc za tendencją, którą chińska marka prezentowała do tej pory (każdy kolejny flagowiec, był droższy od poprzedniego) spekulowano, że będzie to najdroższy jak do tej pory telefon Huawei. Mate 30 w wersji podstawowej (8GB RAM, 128GB pamięci) kosztuje ok 800 €. Jego rozszerzone wersje 1099 € (30 Pro), 1199€ (30 Pro 5G). Jak widać, tendencja została utrzymana, jednak trzeba przyznać, że nie jest to stawka “zabójcza” w porównaniu z kwotami, jakie trzeba zapłacić u jednego z głównych konkurentów – Apple.

Zakazany smartfon – Huawei Mate 30!

Rząd Stanów Zjednoczonych postanowił, wpisać chińską markę na czarną listę, a ta zawiera produkty, których nie wolno sprzedawać w Stanach. Nie trzeba tłumaczyć, jak wielkim szokiem dla środowiska był fakt, że na takiej liście znalazł się Hauwei Mate 30. Premiera za pasem, a tu nagle okazuje się, że telefonu nie będzie można kupić w całych Stanach?

Trudno w to uwierzyć, aczkolwiek jeszcze za wcześnie na sądy. Specjaliści z branży spekulują, że Rząd USA i chiński gigant technologiczny dojdą do porozumienia, a Amerykanie nie będą musieli schodzić do podziemia, aby kupić Huawei Mate 30. Premiera za nami, a zatem pozostało czekać i śledzić, w jakich sieciach i sklepach pojawi się smartfon.

Huawei Mate 30 bez Google?!

Z pewnością wielu z Was słyszało o aferze, której wynikiem było rozwiązanie współpracy między dwoma gigantami Googlem i Huaweiem. Taki rozłam skutkuje cofnięciem licencji na korzystanie z systemu Android w telefonach chińskiego producenta. Świat zapytał co dalej, czy rzeczywiście nowe Huaweie będą pojawiać się z własnym oprogramowaniem i nie uświadczymy tam popularnego Androida? Sytuacja nie jest jednak tak czarno-biała jakby się mogło wydawać. Z technicznego punktu widzenia Huawei może korzystać z oprogramowania Androida dostępnego w wersji open-source.

Ta nie zawiera jednak sklepu Google Play, a co za tym idzie, pojawia się cała lista aplikacji, których zabraknie w Huawei Mate 30. Specyfikacja telefonu nie precyzuje dokładnie, jak ta sytuacja zostanie rozwiązana i właściwie nie ma się co dziwić, że sam Huawei nie chce ustosunkowywać się do tej dość kryzysowej sytuacji, jednak Huawei najprawdopodniej nie będzie dostępny w Polsce.

Huawei mate 30 specyfikacja

Przed premierą wiele osób twierdziło, że nie tylko do tej pory nie było lepszego telefonu, ale jeszcze długo nikt nie pobije Huawei Mate 30. Specyfikacja to z pewnością część tego artykułu, na którą niektórzy z Was czekają najbardziej, dlatego nie będziemy już więcej przedłużać. W Mate 30 znajdziemy m.in. ekran AMOLED o przekątnej 6.62, na którym będzie wyświetlany obraz w rozdzielczości Full HD 2340 x 1080. Trzeba wspomnieć, że panel zapewnia odświeżanie obrazu o częstotliwości 90 hz. Jeśli chodzi o podstawowy panel Huawei Mate 30, specyfikacja prezentuje się równie dobrze.

Znajdziemy tutaj m.in.:

  • układ Kirin 990 w dwóch wersjach: 4G i 5G
  • 8 rdzeni ARM Cortex
  • grafikę ARM Mali G76 MP16 600 / 700 MHz (5G/4G)
  • uczenie maszynowe Da Vinci 2+1 / 1+1 (5G/4G)
  • proces litograficzny 7 mm

Warto również dodać, że znajdzie się tutaj także modem Belong 5000, który będzie wspierał Huawei Mate 30. Specyfikacja wygląda bardzo obiecująco, dlatego pozostaje tylko czekać na pierwsze recenzje!

Huawei Mate 30 bez przycisku zasilania

Nie można by nie wspomnieć o ekranie HORIZON, który został zakrzywiony w taki sposób, by producent mógł sobie pozwolić na wyeliminowanie przycisków, które w większości telefonów znajdują się na bocznych krawędziach. Jak się okazuje, te, podobnie jak cały ekran, również będą działać na dotyk! Brak przycisku zasilania – czy to możliwe?

Tak, nie znajdziemy takiej funkcjonalności w Huawei Mate 30. Specyfikacja jasno o tym mówiła, jednak jeszcze do niedawna nie było pewne, jak takie rozwiązanie będzie przedstawione. Teraz wszystko stało się jasne, a co więcej pierwsze recenzje niosą ze sobą bardzo optymistyczne wieści, gdyż taka funkcjonalność sprawdza się bardzo dobrze i czyni użytkowanie telefonu dużo wydajniejszym.

Podsumowując, powiedzieliśmy co nieco o Huawei Mate 30. Premiera smartfona miała miejsce 19 września w Monachium i przyniosła wiele ekscytacji w środowiskach związanych z nowymi technologiami. Wszyscy czekali na parametry jakie zaoferuje Huawei Mate 30. Specyfikacja telefonu wygląda bardzo dobrze, pomimo że Google cofnęło licencję na Androida w urządzeniach chińskiej marki. Producent zastosował nowatorskie rozwiązania tj. zakrzywiony ekran HORIZON, czy brak przycisków głośności i zasilania. Nie jestesmy w stanie odpowiedzięc na pytanie, czy Huawei Mate 30 to najlepszy smartfon na rynku, ale z pewnością zajmie jedną z czołowych pozycji w rankingach benchmarkowych.

Huawei Mate 30 opinie
0
Opinie o ofercie
0
Jakość obsługi
0
Cena
0
Zasięg sieci
Opinii (0 opinii) {{ reviewsOverall }} / 5
Opinie Klientów... Zostaw opinię
Sortuj według:

Be the first to leave a review.

Zweryfikowana ocena
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Pokaż więcej opinii
{{ pageNumber+1 }}
Zostaw opinię

Huawei Mate 30 premiera

Telefony Huawei Mate 30 i Huawei Mate 30 Pro dostępne w Europie

Smartfony Huawei Mate 30 i Huawei Mate 30 Pro swój debiut na rynku już miały. Jednak jeszcze zanim były one ...
Czytaj Dalej
Huawei Mate 30 w Polsce

Czy Huawei Mate 30 trafi do Polski?

19 września była premiera telefonów Huawei Mate 30, jednak emocje z tym związane nieco opadły, gdy okazało się, że nie ...
Czytaj Dalej
Huawei Mate 30 premiera

Seria Huawei Mate 30 – znamy datę premiery

To jeszcze nie koniec, jeśli chodzi o najnowsze modele telefonów w tym roku. Mają pojawić się smartfony marki Huawei, a ...
Czytaj Dalej