Huawei Mate 30 Pro w Orange, T-Mobile, Play i Plus

Huawei Mate 30 Pro to smartfon, który ma zadebiutować na rynku już 19 września podczas konferencji Huawei w Monachium, czyli niedługo po tym jak na rynku pojawi się najnowszy iPhone XI. Pierwszą i podstawową informacją jest to, że model ten ma być pozbawiony całkowicie usług Google, a więc posiadać autorski system HarmonyOS, który według doniesień ma być bardziej wydajny niż Android. Znana jest również specyfikacja techniczna. Co zatem otrzymamy w środku?

Zobacz także: Wszystko o Huawei Mate 30!

Huawei Mate 30 Pro – specyfikacja

Sercem urządzenia ma być najnowszy układ scalony Kirinem 990. Dodatkowo ma być on wsparty 8 lub 12 GB pamięci RAM. Jak pisano jakiś czas temu cechą charakterystyczna Huawei’a ma być oko aparatu o sporych rozmiarach potocznie zwane ”oreo”. Mają w nim znajdować się cztery obiektywy o różnych matrycach. Na ten moment nie ma dokładnych danych na ten temat, jednak możemy się spodziewać, że przynajmniej dwa z nich będą miały matryce ponad 40 Mpix.

Pewnego rodzaju nowością ma być zastosowanie szerokiego notcha w postaci wcięcia w ekranie. Ma w nim znajdować się nie tylko przednia kamerka, ale także niezwykle zaawansowana technologia biometryczna przeznaczona do rozpoznawania twarzy. Można przypuszczać, iż niemal na pewno w modelu tym otrzymamy czytnik linii papilarnych znajdujący się w ekranie.

Huawei Mate 30 Pro – cena i charakterystyczny mikrofon

W zapowiedziach zwrócono uwagę na jeszcze jeden nietypowy szczegół, a mianowicie szeroki mikrofon co może być zwiastunem, że nagrania wideo będą połączone z najwyższej jakości dźwiękiem – dużo lepszym niż w przypadku poprzednich modeli. Do jednych z większych wad tego modelu bez wątpienia trzeba zaliczyć brak klasycznego złącza słuchawkowego, jednak można było się tego spodziewać, ponieważ bardzo podobnie producent postąpił w poprzednich modelach. Telefon ma wyglądać niezwykle estetycznie i nowocześnie. Pozostaje jedynie pytanie o cenę, a ta ma wynosić ok. 5000 zł, jednak trudno się dziwić, gdyż będzie to smartfon z najwyższej światowej półki.