Huawei Mate 20 X 5G do kupienia w Play. Jak działa telefon Huawei Mate 20 X i ile kosztuje?

W sieci Play od 2 sierpnia będzie dostępny smartfon Huawei Mate 20 X (5G). Jest to jednocześnie pierwszy na polskich półkach sklepowych telefon obsługujący 5G. Faktem jest jednak to, że sieć 5G w naszym kraju dopiero rozpoczyna swoją działalność, jednak pierwsze tego typu urządzenie pozwoli nam na sprawdzić jej działanie. W końcu od czegoś trzeba zacząć.

Huawei Mate 20 X 5G specyfikacja techniczna

O tym, że pierwszy model Huawei z 5G niedługo się pojawi można było przeczytać w sieci już jakiś czas temu. Zapowiedzi się sprawdziły i możemy korzystać z sieci 5G za pośrednictwem telefonu Huawei. Co ma nam do zaoferowania najnowszy model telefonu?

Ekran w Huawei Mate 20 X 5G

Zacznijmy od ekranu. Do naszej dyspozycji będzie wyświetlacz z wąskimi ramkami o przekątnej 7,2 cala. Dzięki temu, że są stosunkowo wąskie obszar do wyświetlania jest naprawdę spory, co dla niektórych może być niewygodne.

Procesor Huawei Mate 20 X

Głównym centrum sterującym całego smartfona jest 8-rdzeniowy procesor HiSilicon Kirin 980 o taktowaniu 2,6 GHz. Ponadto znajdziemy tam 8 GB pamięci RAM oraz aż 256 GB pamięci wbudowanej na nasze własne pliki.

Bateria Huawei Mate 20 X

Bateria jaką tu zastosowano ma pojemność 4200 mAh i według założeń producenta powinna starczyć na jeden dzień intensywnego użytkowania. W praktyce wiadomo, że nie zawsze się to sprawdza. Model bez 5G ma akumulator pojemności 5000 mAh, co sprawia, że bateria jest bardziej wydajna.

Technologia 5G – informacje

Powiedzmy sobie teraz co nieco na temat samej technologii 5G, gdyż jest to nowość na rynku. W naszym kraju zauważyć można pierwsze ze stacji, które obsługują najnowszy standard sieci komórkowych. Jakie są cechy charakterystyczne najnowszej technologii oraz czy przetrwa ona w naszym kraju? Zapewne większość się domyśla, że jest to po prostu kolejna generacja sieci 4G. Jednak w przypadku tej najnowszej standard przesyłania danych stoi na wyższym poziomie co pozwoli nam na większą wydajność. Dzięki niej uzyskamy o wiele szybszy dostęp do Internetu. Według niektórych źródeł prędkość Internetu w sieci 5G jest w stanie osiągnąć od 10 do nawet 100 Gb/s.

Ciekawostką jest to, że na uzyskiwaną prędkość podczas przeglądania stron Internetowych nie będzie mieć wpływu ilość użytkowników korzystających w danej chwili z sieci, ponieważ najnowszy ze standardów przewiduje obsługę nawet 100 urządzeń na 1 m2. W bezproblemowy sposób korzystając z sieci 5G możemy przesyłać bardzo duże ilości danych. Po wprowadzeniu tej innowacyjnej technologii mają zniknąć wszelkiego rodzaju ograniczenia, jeśli chodzi o ograniczenia w dostępie do Internetu niektórych użytkowników. Ma być ona również wykorzystana w obszarze zdrowia poprzez możliwość kontrolowania na bieżąco potrzeb i stanu zdrowia pacjentów chorych na raka czy też np. cukrzycę. Producenci telefonów czy innych urządzeń RTV i AGD stale przygotowują się do wprowadzenia najnowszej technologii, gdyż mamy mieć możliwość otrzymywania informacji o potrzebach serwisowych czy też uzupełnianiu zapasów. Jak widać sieć ta ma w dużym stopniu zmienić nasze życie codzienne i sprawić, że najnowsze urządzenia będą bardziej inteligentne.

Sieć 5G, a zdrowie

Czy sieć 5G w jakiś sposób wpływa na nasze zdrowie? Na pewno rozpowszechnienie się tej sieci będzie wymagało zagęszczenia odbiorników i innych urządzeń, które będą ją obsługiwać. Oznacza to, że poprzez małe odległości między antenami zwiększy się nasza ekspozycja na działanie pola elektromagnetycznego o częstotliwości radiowej. W niektórych źródłach przeczytać możemy o szkodliwości tej technologii na nasze zdrowie, jednak nie zostało potwierdzone to badaniami naukowymi, dlatego nie ma co panikować, ale warto śledzić najnowsze doniesienia na ten temat w miarę możliwości na bieżąco. Jeśli chodzi o nasz kraj to technologia ta ma zostać wprowadzona do powszechnego użytku do roku 2021. Jak wynika z powyższych doniesień, dzięki sieci 5G nasze życia powinno stać się łatwiejsze, a także mają zniknąć problemy z korzystaniem z Internetu w niektórych miejscach co do tej pory przynajmniej dla części społeczeństwa mogło być dosyć uciążliwe.