Czy Huawei Mate 30 trafi do Polski?

19 września była premiera telefonów Huawei Mate 30, jednak emocje z tym związane nieco opadły, gdy okazało się, że nie będą one dostępne w Europie. Jednym z głównych tematów związanych z samą premierą jest oczywiście sytuacja na linii Chiny – USA. Jak pamiętamy dotyczyły one braku możliwości zastosowania systemu Android.

Huawei Mate 30 jednak z Androidem

Okazuje się jednak, że Huawei zastosuje system Android, ale będzie on bez usług oraz aplikacji Google. Zapewne niektórym nie przeszkadza taki stan rzeczy, jednak wiem, że są i tacy, którzy bez aplikacji od Google’a nie wyobrażają sobie korzystania z telefonu. Jak już wcześniej wspominałem modele Huawei Mate 30 mają być niedostępne do kupienia w Europie – głównie ze względu właśnie na brak usług Google. Według wielu osób klienci niechętnie będą wydawać tak duże pieniądze na smartfony, które nie otrzymały takiego wsparcia.

Huawei Mate 30 tylko poza Europą

Szanse na to, aby smartfony te pojawiły się w Europie są niewielkie jednak przynajmniej na ten moment nie mamy dokładnej listy państw, w których wspomniane modele miałyby się pojawić. Zakup telefony bez usług Google na pewno ogranicza możliwości takiego urządzenia, jednak jak wiadomo jest to kwestia indywidualna i pewnie znajdą się też zwolennicy takiego rozwiązania.